Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Jaunimo stovykla „Draugaukime"Spausdinimo versija

Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Šiaulių AVPK Pakruojo r. PK ir VŠĮ Vaikų ir jaunimo klubu prie Pakruojo rajono policijos komisariato, 2010 metais vykdė tęstinį projektą „Gyvenk sveikai, mąstyk blaiviai" .

Vykdant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją jaunimo tarpe VŠĮ Pakruojo vaikų ir jaunimo klube buvo organizuota trijų dienų jaunimo žiemos stovykla „Draugaukime", kurioje dalyvavo jaunimas iš Pakruojo miesto ir rajono (12 jaunųjų policijos rėmėjų, 3 klubo narės ir 17 policiją dominančių vaikų. Viso 32 dalyviai).

Įgyvendinant stovyklos programą aktyviai dirbo Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Vilma Žuvininkienė, Šiaulių AVPK Pakruojo r. PK pareigūnai G. Pocevičius, J. Kazokaitytė ir N. Daukšienė bei policijos rėmėjos D. Augytė ir O. Skabickaitė. Šokių vakarą „Aš moku linksmintis neapsvaigęs" padėjo pravesti Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo parapijos jaunimo centro vadovė R. Bartkevičiūtė.

Stovyklos dalyviai buvo suskirstyti į tris komandas, kurių kiekviena per stovyklos laikotarpį paruošė prevencinius leidinius: 2 plakatus (patyčių tema ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija) ir knygutę (apie rūkymo žalą).

Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Vilma Žuvininkienė stovyklos dalyviams pravedė užsiėmimus mokomųjų priemonių pagalba - tai yra naudojant specialius „girtus" akinius, kuriuos užsidėjęs jautiesi lyg apsvaigęs nuo psichoaktyviųjų medžiagų, taip pat demonstravo "rūkantį robotuką", kurio pagalba jaunimas galėjo išvysti kiek dervų nusėda plaučiuose surūkius cigaretę, buvo parodytas prevencinis filmas "Aš galiu rinktis".

Stovykloje lankėsi Pakruojo pataisos inspekcijos vyr. inspektorė E. Maslauskienė, kuri pravedė pokalbį apie rūkymo, alkoholio ir narkotikų žalą. Buvo peržiūrėtos socialinės reklamos šių psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos tema. Stovyklos metu buvo demonstruojami video filmai, buvo žaidžiami susipažinimo, komandos stiprinimo žaidimai. Jaunimas pristatė savo leidinius, kiekvienam buvo įteikti pažymėjimai, išrinkti pats draugiškiausias ir pats aktyviausias stovyklos narys.

Vaikai išreiškė savo nuomonę apie tai, ką reikėtų daryti, kad jaunimas mažiau rūkytų, pasiūlė, kad reikėtų mieste nustatyti nerūkymo zonas, taip pat reikėtų didinti atsakomybę patiems rūkantiems nepilnamečiams, skiriant jiems viešuosius darbus, taip pat pageidavo kuo daugiau renginių, skirtų psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijai.

Vilma Žuvininkienė
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

   

   

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019