Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Kad saugiai puoštume savo kūną...Spausdinimo versija

     Pastaruoju metu ypatingai madinga tapo savo kūną puošti tatuiruotėmis. Kas tai yra tatuiravimas? Tatuiravimas – tai ilgalaikio piešinio ant odos atlikimas adata įterpiant specialius dažus ar pigmentus. Tatuiruotės darymas yra skausminga procedūra, tačiau ko nepadaroma dėl grožio. Klientai dažniausiai nerimauja dėl to, ar piešinys išpildys lūkesčius, gausis toks, kokio norėjo, ir  nesusimąsto apie pašalinius tokių kūno puošmenų poveikius. O gal tiesiog trūksta informacijos?

     Tatuiravimo paslaugos – vienos pavojingiausių grožio paslaugų procedūrų. Procedūros metu yra pažeidžiamas odos vientisumas (tiesiogiai skverbiamasi į odą) ir dėl to kyla pavojus užsikrėsti hepatitais B ir C, ŽIV bei kitomis virusinėmis ir bakterinėmis ligomis. Be infekcinių ligų kliento sveikatai yra ir kita galima rizika. Naudojamuose dažuose esančios cheminės medžiagos gali sukelti alergines reakcijas. Procedūrų metu gali būti nervo ar kraujagyslių pažeidimai. Po procedūrų gali būti kai kurių ligų paūmėjimas, odos surandėjimas. Todėl  šios paslaugos turi būti atliekamos itin kokybiškai ir saugiai. Procedūras atliekantis meistras turi būti ne tik ,,menininkas‘‘, bet ir gerai išmanyti higienos reikalavimus. Pagrindinius tatuiravimo sveikatos saugos reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 117:2007 ,,Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“. Šioje higienos normoje nurodyta, kad asmenys, norintys teikti tatuiravimo paslaugas, privalo turėti leidimą-higienos pasą. Gautas leidimas-higienos pasas patvirtina, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus. Leidimo-higienos paso originalas ar kopija turi būti pateikiamas paslaugų vartotojams matomoje vietoje.

     Draudžiama teikti tatuiravimo paslaugas asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų arba globėjų raštiško sutikimo.

      Reikalavimai paslaugos teikėjui:

Asmenys, teikiantys tatuiravimo paslaugas, gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą ir išklausę privalomuosius higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymo kursus, turėti sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimus.

Paslaugos teikėjas, prieš paslaugos atlikimą, privalo nusiplauti rankas ir jas dezinfekuoti.

Atliekant grožio procedūrą privaloma mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo.

Po procedūros rankos turi būti plaunamos ir dezinfekuojamos.

Darbo metu privaloma dėvėti švarius darbo drabužius, avėti darbo avalynę.

Prieš teikiant tatuiravimo paslaugas, vartotojo oda nuplaunama vandeniu ir muilu, dezinfekuojama. Odos dezinfekcijai naudojami alkoholiniai odos dezinfekcijos tirpalai arba vienkartinės servetėlės, sudrėkintos alkoholiniu tirpalu.

Tatuiravimo  paslaugoms teikti naudojami vienkartiniai sterilūs ar sterilizuoti daugkartiniai instrumentai turi būti išpakuojami klientui matant.

Draudžiama pakartotinai naudoti vienkartinius instrumentus ir sterilizuotus instrumentus, kurių pakuotė pažeista, pasibaigęs sterilizuotų instrumentų pakavimo medžiagos gamintojo nurodytas laikymo terminas.

     Reikalavimai dažams:

Tatuiravimui naudojami dažai neturi kelti pavojaus vartotojo sveikatai, turi būti naudojami pagal jų gamintojo paskirtį.

Dažai turi būti sterilūs, naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų ir turėti jų saugą patvirtinančius dokumentus lietuvių kalba.

Jeigu naudojami dažai yra daugkartinio naudojimo pakuotėje, teikiant paslaugą jie turi būti pilami į vienkartinį indą ir naudojami tik vienam paslaugos vartotojui.

Draudžiama vienkartiniame inde likusius dažus naudoti kitam paslaugos vartotojui.

Tatuiruočių trafaretai turi būti vienkartiniai.

Jeigu nusprendėte kūną puošti tatuiruotėmis, rinkitės patikimą specialistą, pasidomėkite, ar asmuo, teikiantis paslaugą, turi leidimą-higienos pasą, kokius dažus naudoja. Grožis – dar ne viskas.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus informacija

Nuotrauka Rasos Samkutės

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS