Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai' I etapo Pakruojo rajono savivaldybėje rezultataiSpausdinimo versija

   Pakruojo rajone šis sporto ir žinių konkursas organizuojamas jau antrą kartą. Pagrindiniai šio renginio organizatoriai Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centras, Pakruojo rajono savivaldybės administracija, Pakruojo rajono visuomenės sveikatos biuras, švietimo skyrius ir Pakruojo sporto centras. Šio renginio tikslas - ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą.
   Gruodžio 3 - 4 dienomis šiame renginyje  dalyvavo 20 komandų, suskirstytų pagal amžiaus grupes. Patys mažiausi dalyviai - ikimokyklinukai atvyko iš: Linkuvos gimnazijos Triškonių filialo, Balsių pagrindinės mokyklos. Taip pat iš  lopšelių darželių Pakruojo,,Vyturėlio'' ir ,,Varpelio'', Linkuvos ,,Šaltinėlio''. Rajono pradinukai susirinko gausiausiu būriu, net septynios komandos: Rozalimo vidurinės mokyklos trečiokai, Rozalimo vidurinės mokyklos Žvirblonių skyrius, Linkuvos gimnazijos ketvirtokai, Žeimelio vidurinės mokyklos trečiokai, Balsių ir Pakruojo ,,Žemynos''  pagrindinių mokyklų ketvirtokų komandos.  5 - 6 klasių amžiaus grupėje  dalyvavo Pakruojo ,,Žemynos'' ir Pašvitino pagrindinių mokyklų komandos. 7 - 8 klasių grupėje taip pat dvi komandos: Klovainių ir Šukionių  pagrindinės mokyklos.  Patys  vyriausieji dalyvavo 9 - 11 klasių amžiaus grupėje: Pakruojo ,,Atžalyno''  ir Linkuvos gimnazijos, Lygumų vidurinė mokykla ir Degesių pagrindinė mokykla. Iš viso apie šimtas vaikų, kuriuos lydėjo 20 pedagogų ir 7 visuomenės sveikatos specialistai.
   Gruodžio 3 -ją susirinkę mažiausieji šio konkurso dalyviai rungėsi judriosiose estafetėse, praktinėse užduotyse. Vaikai turėjo sudėlioti dėlionę, atsakyti į klausimą ,, Ką reiškia sveikai gyventi?'', ,, Saugus kelias'', raidžių lentelėje surasti 13 ,, Pavojai aplinkoje'' pavadinimų, išspręsti kryžiažodį sveikos gyvensenos tema. Komandų kapitonai dalyvavo jiems skirtoje rungtyje, kuri, kai kurioms komandoms ir nulėmė prizinę vietą, surinkus vienodą balų skaičių. Šioje amžiaus grupėje nugalėtojais tapo:  Linkuvos lopšelis – darželis ,,Šaltinėlis“ - I vieta, Pakruojo vaikų lopšelis - darželis ,,Vyturėlis“, Linkuvos gimnazijos Triškonių filialas (ikimokyklinukai) - III-ieji. Pradinių klasių tarpe nugalėjo - Linkuvos gimnazijos Triškonių filialas - I vieta, ,,Žemynos“ pagrindinė mokykla - II vieta, Linkuvos gimnazijos komanda - III vieta.
   Gruodžio 4 dieną Pakruojo sporto centre šurmuliavo vyresnieji moksleiviai. Šeštokai turėjo išrinkti draudžiamuosius ir nurodomuosius ženklus, užduotyje surasti paslėptus žodžius, teisingai atsakyti į 12 klausimų apie sveikatą. Kapitonai turėjo ne tik greitai  bėgti,  bet ir iš pateikto aprašymo atspėti ir nupiešti, apie kokį vaisių kalbama. Užduotyje buvo  aprašyta vyšnia. 5 - 6  klasių ,, Sveikuolių sveikuoliai'' konkurso  I turo rezultatai: Pašvitinio pagrindinės mokyklos  6 klasės komanda - I vieta ir  Pakruojo ,, Žemynos pagrindinės  mokyklos  6 a klasės komanda - II vieta.
   Aštuntokams buvo užduotys: rasti tiesą ar netiesą pateiktuose teiginiuose apie sveiką gyvenseną ir žalingus įpročius, iškylaujant gamtoje draugui suteikti pirmą pagalbą, kai įgelia bitė, ar įkanda gyvatė, apibūdinti priklausomybės alkoholiui ir narkotikams pagrindinius požymius, teisingai atsakyti į klausimus susijusius su žmogaus sauga, kada užsidega žmogaus rūbai.  Komandų kapitonai turėjo atrinkti kruopų pavadinimus ir padėti juos prie kruopų mėginių. Šią užduoti jiems reikėjo atlikti kuo greičiau, nes buvo fiksuojamas laikas. Čia nugalėtojai tapo: Šukionių J. Noreikos pagrindinės moklos  8 klasės komanda, antrieji - Klovainių pagrindinės mokyklos 8 klasė.
   9 - 11 klasių mokiniams teko užduotys: apskaičiuoti kūno masės indeksą ir pateikti patarimus bendraamžiams, kai jiems yra antsvoris ar per maža kūno masė, suteikti pirmą pagalbą draugui apsinuodijus smalkėmis ar alkoholiu, skęstant, apalpus, teisingai pažymėti mitus ir faktus apie narkotines medžiagas, prisiminti saugias elgesio taisykles, kai užpuola šuo. Komandų kapitonams teko užduotis, atrinkti atskirai ant stalo sudėtas eismo saugos priemones, kurios padėtų apsisaugoti pėsčiajam tamsiu paros metu ir kuo greičiau grįžti prie starto linijos. Ši užduotis taip pat lėmė vietą būti nugalėtoju 9- 11 klasių amžiaus grupėje. I vietą laimėjo - Linkuvos gimnazijos 10 komanda, II- oji  vieta atiteko Pakruojo ,,Atžalyno‘‘ gimnazijos 9 klasės komandai ir III - oji  - Lygumų vidurinės mokyklos devintokams.
   Tarptautinio konkurso '' Sveikuolių sveikuoliai'' I turo visi dalyviai buvo apdovanoti, visuomenės sveikatos biuro padėkomis, saldžiaisiais prizais, o nugalėtojai -  konkurso ,, Sveikuolių sveikuoliai'' atminimo taurėmis. I - me ture užėmusieji pirmąsias vietas 2014 metų vasario - kovo mėnesiais bus pakviesti vykti į šio renginio II turą Šiauliuose.

Vilma Žuvininkienė
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019