Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Kvietimas siūlyti kandidatus Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams gautiSpausdinimo versija

 Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu kviečia  pateikti kandidatą (-us) (skirtingose kategorijose), 2018 metais prisidėjusius prie lygybės ir įvairovės idėjų skatinimo bei sklaidos. Nacionalinio lygybės ir įvairovės apdovanojimai organizuojami šeštus metus. Jų metu apdovanojami asmenys, organizacijos, iniciatyvos, veiksmai ar poelgiai, kurie prisidėjo prie lygybės ir įvairovės idėjų skatinimo bei sklaidos.

   Kaip nominuoti kandidatus?Nominuoti kandidatus galite užpildydami elektroninę anketą: https://lygybe.lt/apdovanojimai/ iki vasario 19 dienos. Galima pateikti daugiau nei vieną kandidatą skirtingose kategorijose.

 

Nominacijų sąrašas:

  Lyčių lygybės apdovanojimas skiriamas už nestereotipinio požiūrio į moteris ir vyrus sklaidą ir įtvirtinimą visuomenėje.

  Tautų dialogo apdovanojimas skiriamas už nuopelnus veikiant tautinių bendruomenių integravimo, ksenofobijos, rasinių, etninių stereotipų mažinimo procesuose.

  Vaivorykštės apdovanojimas skiriamas už nuopelnus LGBT* teisių atstovavimo srityje, mažinant homofobijos, transfobijos ir bifobijos daromą žalą bei skatinant LGBT* atvirumą ir didesnę integraciją į visuomenę.

  Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“ skiriamas už iniciatyvą, skatinančią realizuoti savo potencialą ir tikslus darbe, laisvalaikiu ar užsiimant visuomenine veikla, nepaisant stereotipų apie jauną ar vyresnį amžių, už nuopelnus vienijant įvairaus amžiaus žmonių kartas.

  Įveiktos kliūties apdovanojimas skiriamas už fizinės, socialinės, kultūrinės, požiūrio ir/ar kitokios kliūties sėkmingą įveikimą užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje.

  Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas skiriamas asmeniui, organizacijai, idėjai ar projektui, kuris prisidėjo prie religijos ir sąžinės laisvės principo įtvirtinimo ir sklaidos bei religijų ir įsitikinimų įvairovės pažinimo ir priėmimo skatinimo Lietuvoje.

  Metų proveržio apdovanojimas skiriamas už plačiai nuskambėjusį ir prie įvairovės ir lygybės skatinimo visuomenėje prisidėjusį poelgį, darbą, iniciatyvą, kūrinį.

  Atviros visuomenės piliečio apdovanojimas skiriamas už drąsų demokratinių vertybių puoselėjimą darbo, socialinėje ir visuomeninėje aplinkoje.

 

                             Kaip vyks laimėtojų atranka?

  Laimėtojų atranka vyks dviem etapais.

  Pirmame etape visi norintys asmenys gali nominuoti kandidatą (-us) vienoje iš kategorijų, argumentuojant, už kokius tiksliai veiksmus ar nuopelnus nominantas siūlomas. Pasibaigus kandidatūrų į apdovanojimus teikimams, komisija, sudaryta iš žmogaus teisių ir lygių galimybių srityje dirbančių ekspertų, svarstys visus gautus pasiūlymus ir į kiekvieną kategoriją atrinks po 3 nominantus tolimesniam balsavimui.

  Antrojo atrankos etapo metu, atviro internetinio balsavimo būdu pakviesime visus iš atrinktų 3 kandidatų atrinkti vieną laimėtoją kiekvienoje kategorijoje.

  Galutinis kiekvieno nominanto balas susidės iš komisijos ir atviro internetinio balsavimo rezultatų. Komisijos ir internetinio balsavimo rezultatai sudarys po 50 procentų galutinio balo. Nominantas savo nominacijoje turintis aukščiausią komisijos ir internetinio balsavimo suminį balą bus paskelbtas šios nominacijos laimėtoju.

 

Laimėtojai bus apdovanoti šių metų kovo 28 dieną Valdovų rūmuose, Vilniuje vyksiančios iškilmingos ceremonijos metu.

 

Jei turite klausimų, prašome kreiptis telefonu 8 706 63 924 arba el. paštu: ivairove@lygybe.lt

 

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS GEGIECKAS