Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Centralizuoto vidaus audito skyriaus veiklos misija, pagrindinia tikslai ir uždaviniai, funkcijos
Spausdinti puslapio vidurį

Centralizuotas vidaus audito skyrius — struktūrinis administracijos padalinys, įsteigtas atlikti viešojo juridinio asmens vidaus auditą. Skyrių įsteigia savivaldybės taryba, tvirtindama savivaldybės administracijos struktūrą.
Centralizuotas vidaus audito skyrius yra atskaitingas savivaldybės administracijos direktoriui. Jis užtikrina skyriaus veiklos ir organizacinį nepriklausomumą ir šios valdymo funkcijos negali perduoti kitiems viešojo juridinio asmens valstybės tarnautojams ar darbuotojams.
Centralizuoto vidaus audito skyriaus steigimą ir veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas ir Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymas.
Vidaus audito tikslas — sistemingai ir visapusiškai vertinant rizikos valdymą ir vidaus kontrolę padėti įgyvendinti viešojo juridinio asmens, jam pavaldžių ir jo valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų veiklos tikslus.

Vidaus audito pagrindiniai uždaviniai:

  • Nustatyti, ar viešasis juridinis asmuo, vykdydamas savo veiklą, laikosi teisės norminių aktų.
  • Patarti viešojo juridinio asmens vadovui, kaip mažinti rizikos veiksnių įtaką viešojo juridinio asmens veiklai.
  • Teikti viešojo juridinio asmens vadovui rekomendacijas dėl viešojo juridinio asmens veiklos ir vidaus kontrolės tobulinimo.
  • Vertinti ekonomiškumo, efektyvumo ir rezultatyvumo požiūriais, kaip vykdomi viešojo juridinio asmens veiklos planai ir programos, kaip naudojamas savivaldybės turtas.
  • Atlikti kitas įstatymų, kitų norminių teisės aktų nustatytas funkcijas, administracijos direktoriaus nurodymus, susijusius su vidaus auditu.

Centralizuotas vidaus audito skyrius dirba pagal metinį darbo planą, suderintą su savivaldybės administracijos direktoriumi.
Skyrius savo funkcijas įgyvendina atlikdamas vidaus auditus ir jų rezultatų pagrindu formuluodama rekomendacijas. Vidaus auditoriai atlikto audito ataskaitas pateikia savivaldybės administracijos direktoriui ir audituotų subjektų vadovams. Šie turi priimti sprendimus dėl vidaus audito rekomendacijų įgyvendinimo.
Kad būtų išsaugotas objektyvumas ir nepriklausomumas, vidaus audito skyriaus vadovas ir vidaus auditoriai negali dalyvauti savivaldybės administravimo subjektų, savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir savivaldybės viešųjų juridinių asmenų valdymo organuose, negali dalyvauti rengiant vidaus kontrolės sistemos tobulinimo dokumentų projektus ar kuriant, nustatant ir įgyvendinant savivaldybės administracijos ir jos padalinių, savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir viešųjų juridinių asmenų vidaus kontrolę, įskaitant finansų kontrolę, jos procedūras.

Paskutinis atnaujinimas: 2013-08-14 09:52:50 Atgal
meras
SAULIUS MARGIS