Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Pristatytas diskgolfo žaidimasSpausdinimo versija

Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis susitiko su Panevėžio diskgolfo parko įkūrėju Arūnu Balčiūnu, kuris pristatė šį Lietuvoje vis didesnio populiarumo sulaukiantį žaidimą. Kartu su Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėju Gintaru Jasiūnu diskgolfas praktiškai išbandytas Pakruojo parke, diskutuota apie kitų miestų, kur jau įrengtos šio žaidimo aikštelės, patirtis.

Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Žaidimas pradedamas metimu nuo starto vietos. Kiekvienas sekantis metimas metamas nuo tos vietos, kur nusileido prieš tai mestas diskas. Taip mėtoma tol, kol paskutiniu metimu diskas atsiduria krepšyje.

Šį žaidimą praktiškai galima žaisti bet kokioje atviroje vietoje, o medžiai, krūmai ir reljefas sudaro natūralias kliūtis, kurios paįvairina trasą. Dėl paprastumo diskgolfas yra daugeliui žmonių prieinamas žaidimas, jam nereikia brangios įrangos, preciziškai nupjautos žolės, žaisti galima ir šiltuoju, ir šaltuoju metų laiku. Šis žaidimas išpopuliarėjo Jungtinėse Amerikos valstijose, jo gerbėjų sparčiai daugėja ir Europoje. Vilniuje, Elektrėnuose, Kauno rajone, Klaipėdoje, Gargžduose, Anykščiuose ir Panevėžyje esančiose diskgolfo aikštelėse jau renkasi šio sporto profesionalai ir mėgėjai. 2 tokias aikšteles ruošiasi įrengti ir Šiaulių miestas.

Apie žaidimą papasakojęs A. Balčiūnas įvertino tinkamą vietą šio žaidimo erdvei Pakruojo parke. Žaidimo trasa galėtų prasidėti nuo „Atžalyno“ gimnazijos, o baigtis ties dvaro arkiniu tiltu. Diskgolfas būtų skirtas ne tik pakruojiečiams, bet tokia atrakcija galėtų pritraukti ir turistus. Taip pat, trasoje galėtų būti įrengtos vietos verslo reklamoms, skatinančios atkreipti dėmesį į kavines, amatininkų darbus, vietos produktus.

Rimtai svarstyti šią idėją skatina naujos sporto šakos mūsų rajone atsiradimas, nebrangus trasos įrengimas ir dar vienas būdas prisidėti prie geresnės gyventojų sveikatos ir turizmo skatinimo. Artimiausiu metu kartu su sporto, verslo, turizmo atstovais, savivaldybės strateginės plėtros specialistais, rajono tarybos nariais bus aptarta, ar Pakruojo parke galėtų atsirasti diskgolfui skirta erdvė.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
S. Margio soc. paskyros nuotraukos

Facebook
Atgal