Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Tęsiasi susitikimai rajono seniūnijoseSpausdinimo versija

   Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pakruojo skyriaus pirmininkas Albinas Navickas tęsia susitikimus su gyventojais rajono seniūnijose. Šią savaitę Guostagalyje ir Pakruojyje diskutuota aktualiomis temomis.
   Į susitikimus vyko ir Seimo narys Liudas Jonaitis, mero padėjėja Simona Lipskytė, administracijos direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna, administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, ekologė Kazimiera Klabienė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Špejerienė, Architektūros poskyrio vedėjas Artūras Šukys, UAB „Pakruojo vandentiekis“ direktorius Stasys Tamulionis.
   Administracijos direktorė I. Gelažnikienė trumpai apžvelgė 2020-ųjų metų savivaldybės biudžetą, su kurio projektu galima susipažinti savivaldybės tinklalapyje adresu www.pakruojis.lt.
   Susitikimuose Žemės ūkio skyriaus vedėjas J. Pupinis pristatė 2020-ųjų metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujoves, kalbėjo apie vis augančią vilkų daromą žalą. Dėmesys skirtas melioracijai – šiemet Pakruojyje planuojama sutvarkyti Šilės upelį (atkarpą nuo degalinės „Jozita“ iki pat įtekėjimo į Kruojos upę). Žemės ūkio skyriaus vedėjas priminė gyventojų atsakomybę – melioracijos sistemas reikia tausoti, atsakingesni turėtų būti ūkine veikla užsiimantys ir kelių nesaugantys asmenys (ariama itin arti kelio, darkomi grioviai, išvažiuojant iš laukų nenuvaloma technika). Klausimų Pakruojo seniūnijoje sulaukta dėl bitininkų patiriamų sunkumų, kurie kyla dėl ūkine veikla užsiimančių asmenų.
   Guostagalyje gyventojai turėjo nusiskundimų dėl vykdomų melioracijos projektų – visos išsakytos pastabos bus perduotos darbų rangovui, siekiant gauti kokybiškas paslaugas.
   Visose seniūnijose viena opiausių problemų – prastos būklės keliai. Pernai Guostagalio seniūnijos kelių tvarkymui skirta kiek daugiau nei 15 tūkst. eurų, didesnę sumą kelių gerinimui planuojama skirti šiemet. Teirautasi apie šios seniūnijos Gedžiūnų kaimo kelio asfaltavimo darbus. Patikinta, kad dėl šios problemos savivaldybė kreipėsi į kelio savininkę – Valstybinę automobilių kelių direkciją, kuri planuoja kelią tvarkyti. Pakruojo seniūnijos gyventojai daug dėmesio skyrė daugiabučių namų kiemų būklei, kuria nėra patenkinti. Kiemų tvarkymui jau šiemet žadama skirti finansavimą iš biudžeto, o prioritetiniais bus skiriami tie kiemai, prie kurių tvarkymo žadės prisidėti patys gyventojai. Apie tai dar informuosime.
    Kalbėta ir apie Pakruojo apylinkėse neasfaltuotas gatves – rengiant naują strateginį plėtros planą iki 2027-ųjų, bus atsižvelgiama į pačių seniūnijos gyventojų išskirtus prioritetus ir stengiamasi sutvarkyti kuo daugiau gatvių. Klausimų kilo dėl kelio Pakruojis-Lygumai asfaltavimo – informuojama, kad Valstybinė automobilių kelių direkcija jau yra parengusi techninį kelio tvarkymo projektą, bet darbų pirkimas dar neįvyko.
    Susirinkimuose aptarti vandentvarkos projektai. Guostagalyje jau sumontuoti vandens gerinimo įrenginiai. Degėsių kaimo gyventojams taip pat aktualus vandentiekis – ši komunikacija įrengta tik vienai pusei kaimo, tačiau UAB „Pakruojo vandentiekis“ direktorius S. Tamulionis kalbėjo, kad kitąmet bus ieškoma lėšų vandentiekio tinklais aprūpinti visus degėsiečius. Pakruojyje daugelyje vietų išspręstas geriamojo vandens tiekimo ir nuotėkų klausimas, tačiau klausimų kilo dėl Linkmučių ir Preičiūnų vandentvarkos tinklų. Linksmučių gyventojai šių darbų turėtų sulaukti 2021-aisiais, o Preičiūnų gyvenvietėje kol kas finansavimas šiems darbams nenumatytas.
    LŪS Pakruojo skyriaus pirmininkas A. Navickas susirinkimuose apžvelgė ūkininkams aktualius klausimus, pagal susitarimą su savivaldybe kilsiantį žemės mokestį (jau šiemet dalis žemės mokesčio skiriama kelių tvarkymui). Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Špejerienė kalbėjo apie nemokamą teisinę pagalbą, o ekologė K. Klabienė pristatė leidimų medžiams kirsti išdavimo tvarką, supažindino su asbestinių stogų keitimui paramos skyrimo tvarka, pasisakė kitais klausimais, susijusiais su aplinkos apsauga.
    Pakruojo rajono savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja už susitikimuose išsakytas nuomones ir skatina visais klausimais kreiptis telefonu, elektroniniais laiškais arba ateinant į savivaldybę.

Pakruojo rajono savivaldybės informacija

Facebook
Atgal