Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Informacija dėl koronoviruso ir reguliavimo jaunimo politikos srityjeSpausdinimo versija

Informuojame, kad vadovaujantis Vyriausybės ir Valstybinės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų komisijos sprendimais nuo š. m. kovo 13 d. iki š. m. kovo 27 d. ribojami renginiai, kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų veiklos, kelionės ir stabdomas ugdymo procesas. Taip pat draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose (informacija).

Dėl jaunimo organizacijų ir organizacijų, dirbančių su jaunimu
Vadovaujantis LR Vyriausybės ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimais organizacijos, dirbančios su jaunimu, turi nevykdyti atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių, mobiliojo darbo su jaunimu bei darbo su jaunimu gatvėje komandų veiklų (AJC ir AJE, mob. darbo, darbo gatvėje komandų, kurios negauna iš JRD finansavimo), taip pat atšaukti arba perkelti visus renginius.

Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos atviras jaunimo centras nuo kovo 16 d. iki 27 d. veiklą vykdo ir konsultuoja jaunimą nuotoliniu būdu nuo 9.00 val. iki 18.00 val.

Dėl jaunimo savanoriškos tarnybos
Šiuo laikotarpiu jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriai tarnybą turi atlikti tik nuotoliniu būdu (neapsiribojant 8 val. leistina norma), o jei tokios galimybės nėra stabdyti tarnybą.
Prašymų, kaip numatyta JST organizavimo tvarkose, dėl tarnybos stabdymo š. m. kovo 14-27 d. teikti nereikia.
Individualūs (kuratorių ir mentorių su savanoriais) susitikimai turi vykti tik nuotoliniu būdu, grupės susitikimus raginame atidėti vėlesniam laikotarpiui.
Dėl laikotarpio (2020 m. kovo 13-27 d.) pripažinimo JST dalimi bus svarstoma.

Kilus klausimams dėl jaunimo savanoriškos tarnybos vykdymo galite kreiptis šiais kontaktais:
Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyriaus pirmininkė Dovilė Pašakinskienė, tel. 8 670 210 89, el. paštas dovile.pasakinskiene@gmai.com.   
Savanoriškos veiklos mentorė Greta Jasiūnienė, tel. 8 698 450 88, el. paštas greta.jasiuniene@gmail.com. .

Svarbu Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) finansuojamų projektų – programų vykdytojams:

Siūloma š. m. kovo 13-27 d. suplanuotas veiklas atšaukti arba perkelti į vėlesnį laikotarpį. Siekiant perkelti veiklas pateikti prašymą Departamento specialistui nurodant veiklas, kurias prašote atšaukti arba perkelti.

Atšaukus ar perkėlus veiklas pagal poreikį teikti prašymą perkelti lėšas. Taip pat teikti prašymus, jei vykdote programą pagal tęstinę sutartį, kurios galiojimas numatytas iki 2020 m. kovo 31 d.

Departamento žiniomis veiklos administravimo išlaidos (t. y. darbo užmokestis, buhalterinės paslaugos, komunalinės išlaidos) patirtos š. m. kovo 13-27 d. bus pripažintos tinkamomis.

Jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriai, kurie planuoja stabdyti veiklą ilgiau nei savaitei, turi Departamento specialistui pateikti prašymą stabdyti veiklą, remiantis Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašu.

Informaciją dėl projektų - programų vykdytojų įsipareigojimų, sutarčių keitimo ar atnaujinimu bus skelbiama artimiausiu metu.

Kilus papildomų klausimų dėl projektų - programų įgyvendinimo prašome kreiptis į Departamento atstovus pagal veiklos sritis:
Gintarė Stankevičienė, el. p. gintare.stankeviciene@jrd.lt, tel. 8 683 63179 (Atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių, Mobiliojo darbo su jaunimu bei darbo su jaunimu gatvėje komandų darbas)
Justina Lukaševičiūtė, el. p. justina.lukaseviciute@jrd.lt, tel. 8 683 63071 (Nacionalinės organizacijos, Savivaldybių jaunimo organizacijų tarybos, Jaunimo savanoriška tarnyba, tarptautiniai projektai)
Tania Gurova, el. p. tania.gurova@jrd.lt tel. 8 616 13883 (Emocinės pagalbos telefonu teikimas)

Su LR Vyriausybės sprendimais dėl situacijos susijusios su koronavirusu galite susipažinti čia.

Su LR Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų komisijos sprendimais galite susipažinti čia.

Nuo kovo 16 d. rizikingomis šalimis laikomos visos šalys. Tai reiškia, kad žmonės, kurie neseniai grįžo iš bet kurios užsienio valstybės, 14 dienų privalo izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet žmogus turi kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl nedarbingumo išdavimo. Svarbu, kad prieš kreipdamasis į šeimos gydytoją žmogus privalo užpildyti formą (anketą), patalpintą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje, adresu http://nvsc.lrv.lt/covid-19.

Be to, laikinai, kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė, izoliavimosi laikotarpiui nedarbingumo pažymėjimas išduodamas nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad žmogui niekur vykti iš namų nereikia, taip nekeliant viruso platinimo grėsmės aplinkiniams, tiesiog užteka paskambinti šeimos gydytojui.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokamu, visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu Koronos karštosios linijos telefonu 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Prašome sekti informaciją oficialiame LR sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje — http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas.

Jaunimo reikalų koordinatorė, tel. (8 421) 61 701, mob. 8 687 383 74, dijana.samuityte@pakruojis.lt.

Jaunimo reikalų departamento informacija

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020