Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Protų mūšiu įprasmintos Žiemgalos krašto praeities tyrėjo Juozo Šliavo 90-osios gimimo metinėsSpausdinimo versija

Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka iškilaus mokytojo ir kraštotyrininko, Žiemgalos krašto praeities tyrėjo Juozo Šliavo (1930-1979) 90-ąsias gimimo metines pažymėjo kiek kitaip, nei įprasta. Mums rūpėjo ne tik prisiminti šią iškilią asmenybę, bet ir paskatinti krašto žmones domėtis Juozo Šliavo rašytiniu palikimu, sudėtu į knygas „Žeimelio apylinkės“, Žiemgalos tyrinėjimai“, „Žiemgalių pėdsakais“, lokalinę monografiją „Žeimelis“. Galvojant, kaip tai padaryti, gimė idėja vasario 13-ąją surengti Protų mūšį ir pakviesti kraštiečius suremti jėgas intelekto kovose apie kraštotyrininką J. Šliavą, Žeimelio kraštą (Žeimelyje prabėgo brandžiausi J. Šliavo gyvenimo metai) ir jo įžymius žmones. Vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai Genė Juodytė parengė viktoriną, sudarytą iš 49 klausimų ir žodžių grandinėlių. Skaičius 49 pasirinktas neatsitiktinai. Tiek laiko truko kraštotyrininko žemiškoji kelionė.

Proto mūšio idėja pasiteisino dar jam neprasidėjus. Iš bibliotekos lentynų viktorinos dalyviai išgraibstė visas Juozo Šliavo knygas, o komandos „Dyvų dyvai“ žaidėjos, norėdamos geriau susipažinti su Žeimelio apylinkėmis, išsiruošė į kelionę, kurios metu aplankė „Žiemgalos“ muziejų, istorine praeitimi garsėjusius kaimus.

Norą dalyvauti Protų mūšyje pareiškė 7 kraštiečių komandos: „Bildukai“ (buvę J. Šliavo mokiniai), „Galvočiai“ („Atžalyno“ gimnazistai), „Liako bitės“ (asociacija „Pakruojo gidai“), „Žiemgaliai“ (žeimeliečiai) ir 3 komandos iš intelekto žaidimo „Ko nežino Kazys“: („Blondės“, „Dyvų dyvai“, „Vajetau“). Buvo pakviesta ir kovose varžytis sutiko Žiemgalos draugijos Joniškio skyriaus komanda „Dunduliai“. Mūšio dieną paaiškėjo, kad „Blondžių" komanda nesurinko minimalaus žaidėjų skaičiaus. Komandą atstovaujantys nutarė nepasitraukti iš žaidimo ir prisijungti prie „Dyvų dyvų“.

Porą valandų truko įnirtinga protų kova. Suvedus viktorinos rezultatus, paaiškėjo, kad nugalėjo „Žiemgaliai“, antroji vieta atiteko „Bildukams“, trečioji – „Dyvų dyvams“. Joniškio „Dunduliai“ savo žiniomis ne ką nusileido Pakruojo krašto komandoms. Jie pelnė ketvirtąją vietą.

Komandai nugalėtojai atiteko Pakruojo rajono savivaldybės, antrosios vietos – Seimo nario Antano Matulo, trečiosios – Pakruojo rajono Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus dovanos. Saldžiais prizais buvo pamalonintos visos komandos. Juos dovanojo Pakruojo rajono Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius, Juozo Paukštelio viešoji biblioteka. Daugiausia dovanų atiteko Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivių komandai. Labiausiai moksleiviai džiaugėsi viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos, Pakruojo kultūros centro Suaugusiųjų dailės studijos narės Juditos Jereckienės padovanotu tapybos darbu „Angelas“. Anot jų, jis papuoš gimnazijos istorijos kabinetą.
Renginio dalyvius kava, arbata ir bandelėmis vaišino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Pakruojo skyrius.

Dėkojame visiems už gražų kartu praleistą laiką, prisimenant mokytoją ir kraštotyrininką Juozą Šliavą.

Genė Juodytė
Nuotraukos N. Padorienės ir S. Kavaliauskienės

Facebook
Atgal