Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Lygumuose su gyventojais diskutuota įvairiomis temomisSpausdinimo versija

Tęsiasi savivaldybės atstovų vizitai seniūnijose – pristatomi aktualūs klausimai, diskutuojama įvairiomis temomis. Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pakruojo skyriaus pirmininkas Albinas Navickas, administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Špejerienė su gyventojais susitiko Lygumų seniūnijoje, kur atvykusius sutiko seniūnė Iveta Ovsiukienė.

Administracijos direktorė trumpai apžvelgė 2020-ųjų metų savivaldybės biudžetą, su kurio projektu galima susipažinti savivaldybės tinklalapyje adresu www.pakruojis.lt.

Kaip ir kituose susitikimuose, žemės ūkio skyriaus vedėjas J. Pupinis daugiausia dėmesio skyrė 2020-ųjų metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujovėms, kalbėjo apie vis augančią vilkų daromą žalą ir jos atlyginimo galimybes, leidimų medžiams kirsti išdavimo tvarką, supažindino su asbestinių stogų keitimui paramos skyrimo tvarka. Vedėjas priminė, kad ankstesniais metais tvarkyti didesni ir smulkesni melioracijos gedimai Degučiuose, Šukioniuose, Lygumų miestelyje, o iki 2022 metų planuojama dar tvarkyti apie 30 kilometrų Degučių ir Stačiūnų apylinkių griovių.

LŪS Pakruojo skyriaus pirmininkas Albinas Navickas apžvelgė ūkininkams aktualius klausimus – žalinimo reikalavimus, trąšų naudojimo žurnalų pildymą, pagal susitarimą su savivaldybe kilsiantį žemės mokestį (jau šiemet dalis žemės mokesčio skiriama kelių tvarkymui). Pranešta, kad netrukus žemdirbiai bus pakviesti į seminarus, kuriuose bus kalbama apie reguliuojamas melioracijos sistemas.

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Špejerienė kalbėjo apie nemokamą teisinę pagalbą ir teisminę mediaciją. Tai yra ginčų sprendimo procedūra, kurios metu vienas ar keli mediatoriai padeda ginčo šalims taikiai spręsti šį ginčą teisme nagrinėjamoje civilinėje bei administracinėje byloje.

Daugiausia, kaip ir visose seniūnijose, diskutuota apie prastą kelių būklę. Pernai Lygumų seniūnijos kelių tvarkymui buvo skirta 34 tūkst. eurų, šiemet ši suma bus 5 tūkst. didesnė. Susirinkusieji teiravosi, kada bus pradėti valstybinės reikšmės kelio Pakruojis-Lygumai asfaltavimo darbai. Patikinta, kad kelio savininkė, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – direkcija), jau yra parengusi techninį projektą. Pagal procedūras, turi būti perkami darbai, kurie turėtų prasidėti šios vasaros pabaigoje. Taip pat planuojama pradėti Lygumų miestelio Vaigailių gatvės remonto darbus.

Be investicijų į kelius, ruošiamasi ir Lygumų ambulatorijos (Juknaičių g. 5) modernizavimui.

Džiugu, kad pernai Lygumų miestelyje galutinai sumontuoti vandens gerinimo įrenginiai, kuriais šiuo metu naudojasi daugiau nei 200 miestelio šeimų. Savivaldybės vadovai tikisi, kad jau šiemet geresnės kokybės vanduo pasieks ir Stačiūnų gyventojus, kuriems ši problema – itin opi.

Viena savivaldybės iškeltų prioritetinių sričių – bešeimininkių pastatų tvarkymas ir griovimas. Dėl estetinio vaizdo ir grėsmės gyventojams bešeimininkius pastatus stengiamasi pašalinti, primenant, kad gyventojai, kurie yra netvarkingų pastatų savininkai, turi prisiimti atsakomybę už savo turtą. Atsakomybę taip pat reikia prisiimti už melioracijos sistemas, kurias reikia tausoti, taip pat ir kelius (ariama itin arti kelio, darkomi grioviai, išvažiuojant iš laukų nenuvaloma technika).

Pakruojo rajono savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja už susitikime išsakytas nuomones ir skatina visais klausimais kreiptis telefonu, elektroniniais laiškais arba ateinant į savivaldybę.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotrauka

Facebook
Atgal