Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
Konferencijoje diskutuota apie senuosius vėjo malūnus Spausdinimo versija

Spalio 8 d. Pakruojo sinagogoje vyko konferencija „Senieji vėjo malūnai: istorija, atmintis, paveldas“, skirta Pakruojo krašto seniesiems vėjo malūnams. Sveikinimo žodį konferencijos organizatoriams ir dalyviams tarė Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius.

Konferencija organizuota įgyvendinant projektą „Šiaurės sparnai: istorinių vėjo malūnų atminties archyvas (Šiaulių apskritis)“ (projekto vadovas – VU Istorijos fakulteto doc. dr. Salvijus Kulevičius).

Pradžioje Vilniaus universiteto doktorantė Kamilė Daugėlienė savo pranešime „Istorija: vėjo malūnai Lietuvoje“ apžvelgė vėjo malūnų raidą ir pokyčius, o projekto vadovas dr. Salvijus Kulevičius papildė kalbėdamas apie malūnų vaizdinį lietuvių sąmonėje, šių statinių kelią į lietuvių protus ir širdis.

Apie senųjų vėjo malūnų, kaip paveldo, atgaivinimą savo pranešime kalbėjo VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ direktorius Zenonas Baubonis, pabrėždamas lietuviškas sėkmes ir nesėkmes. Džiugu, kad tarp sėkmių įvardintas ir Stačiūnų malūnas (Lygumų sen.). Temą „Pakruojo krašto senieji vėjo malūnai“ pristatė Kultūros paveldo centro specialistė Alina Borzenkaitė, o dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas iš Lietuvos liaudies buities muziejaus pristatė Antano Krištopaičio akvarelėse vaizduojamus vėjo malūnus.

Konferenciją pabaigė Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio bibliotekos Balsių padalinio vyresnioji bibliotekininkė Rita Prialgauskienė samprotaudama, ar dar pamos malūnai sparnais. Kultūros paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė padėkojo už informatyvų bei naudingą renginį ir visiems pranešėjams įteikė atminimo dovanėles.
Renginio metu veikė paroda „Šiaulių krašto vėjo malūnai Antano Krištopaičio akvarelėse“.

Projektą vykdo: Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos liaudies buities muziejus, VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“, VšĮ Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.
Partneriai: Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Pakruojo rajono Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Viršelio nuotraukoje: Pakruojo sinagogoje vykusioje konferencijoje kalbėta apie senuosius vėjo malūnus.

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
M. Ilgavičiūtės nuotrauka

Facebook
Atgal