Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Šiaulių apylinkės teismas palaipsniui atnaujina žodinį bylų nagrinėjimą Spausdinimo versija

Nuo gegužės 4 d., pirmadienio, Šiaulių apylinkės teismas perorganizuoja darbą sušvelnintomis karantino sąlygomis ir pradeda palaipsniui žodinį bylų nagrinėjimą, tačiau dokumentų priėmimas ir išdavimas ir toliau bus vykdomas tik nuotoliniu būdu. Darbas perorganizuojamas atsižvelgus į Vyriausybės nutarimą, kuriuo sušvelninamos šalyje taikomas karantino sąlygos ir Teisėjų tarybos pateiktas rekomendacijas.  

Palaipsniui pradedame žodinį bylų nagrinėjimą, tačiau esame priversti dirbti daug mažesniu intensyvumu, kadangi privalome laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų. Tam intensyviai ruošiamės, – sako Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė. – Tačiau prioritetas išlieka – nuotolinis bylų nagrinėjimas.

Sušvelninus karantino sąlygas, teismas ir toliau organizuos nuotolinius teismo posėdžius, naudodamasis centralizuota teismų sistemos vaizdo konferencine įranga, vaizdo konferencijų programa „Zoom“ ir kt. Nesant galimybės užtikrinti proceso dalyvių dalyvavimo teismo posėdyje nuotoliniu būdu, teismas iš anksto numatys posėdyje dalyvausiančius asmenis ir šauks tik tuos, kurių dalyvavimas tame teismo posėdyje būtinas.

Atnaujinant žodinį bylų nagrinėjimą, pirmenybė bus teikiama toms karantino laikotarpiu atidėtoms byloms, kuriose tolesnis nagrinėjimo nukėlimas gali turėti neigiamų pasekmių (pavyzdžiui, darbo bylos, bylos dėl hospitalizacijos, gali sueiti apkaltinamojo nuosprendžio senaties terminas ar gali būti neužtikrinta asmenų, ypač esančių suėmime, teisė į greitą procesą), taip pat byloms, kurių nagrinėjimas yra baigiamosiose proceso stadijose (pavyzdžiui, likusios šalių baigiamosios kalbos).

Žodiniai teismo posėdžiai vyks visų teismo rūmų tik didžiausiose salėse, kad būtų išlaikytas saugus atstumas. Šiaulių rūmuose posėdžiai vyks septyniose salėse, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių rūmuose žodiniams teismo posėdžiams bus parengta po vieną salę. Be to, posėdžių metu kas valandą bus daromos pertraukos, kadangi posėdžių salės turės būti vėdinamos ir dezinfekuojamos. Teismo posėdžius bylose, nagrinėjamose žodinio proceso tvarka, teismas organizuos taip, kad juose dalyvautų tik teismo kviesti asmenys, užtikrinant, kad teismo posėdžių salėje vienam asmeniui, įskaitant teisėjus ir teismo darbuotojus, tektų ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas ir būtų užtikrintas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.

Dokumentų priėmimas ir išdavimas ir toliau bus vykdomas nuotoliniu būdu: per  Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą e.teismas.lt, el. paštu ir siunčiant paštu į teismo rūmus. Teismo rūmų telefono numeriai, elektroniniai paštai ir adresai skelbiami teismo interneto svetainėje siauliu.teismai.lt ir prie įėjimų į visų teismo rūmų patalpas.

Saugumo reikalavimai ir rekomendacijos:

  • Į žodinius teismo posėdžius atvykę asmenys privalo privalo dėvėti kaukes, esant galimybei – vienkartines pirštines. Patekę į pastatą, iš karto privalo dezinfekuoti rankas. Prie įėjimo į Teismo rūmų patalpas ir viduje rekomenduojama laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo tarp lankytojų, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
  • Į teismo posėdžius nerekomenduojama atvykti rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 m. amžiaus asmenims ir / arba sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų sąraše).
  • Į teismo posėdžius nebus įleidžiami asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Šiaulių apylinkės teismo informacija

Facebook
Atgal