Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Rajono ugdymo įstaigose prasidėjo nuotolinis mokymasSpausdinimo versija

Nuo kovo 30-osios visoje Lietuvoje ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas, profesinis mokymas, aukštojo mokslo studijos per atstumą turės vykti tol, kol šalyje bus paskelbtas karantinas. Nuotoliniu būdu rekomenduojama vykdyti ir ikimokyklinį bei priešmokyklinį ugdymą. Savivaldybės vadovai – meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė ir Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė aptarė nuotolinio mokymo eigą mūsų rajono ugdymo įstaigose.

Paskelbus karantiną ir paankstinus moksleivių pavasario atostogas, ugdymo įstaigos ruošėsi šiai naujovei. Parengti nuotolinio mokymo eigos aprašai, patvirtinti pamokų laiko tvarkaraščiai. Visos ugdymo įstaigos dirba su pasirinktomis platformomis, tarp kurių – virtuali mokymo erdvė ZOOM, Google Classroom, Eduka klasė ir kitos. Virtualiam bendravimui mokytojai naudoja programėlę Messenger, Facebook platformos grupes, Skype programą ir kitas platformas.

Nuotolinis mokymas visus vaikus reikalauja aprūpinti priemonėmis, skirtomis prisijungti prie interneto. Mokyklų ataskaitose ministerijai fiksuojama,  kad 65 rajono moksleiviai neturi kompiuterinės įrangos, tačiau užduotys juos jau pasiekia per išmaniuosius telefonus. Vaikams, kurie  neturi kompiuterio ar telefono (tokių tik keli), užduotys perduodamos į namus.

Švietimo mokslo ir sporto ministerija ruošdamasi nuotoliniam mokymui įsigijo apie 35 tūkst. kompiuterių, kurie bus išdalinti tiems moksleiviams, kurie kompiuterinės įrangos dar neturėjo. Planuojama, kad per artimiausias dvi savaites kompiuteriai pasieks visus moksleiviams, kuriems jų trūksta, ir taip bus aprūpinti ir mūsų rajono mokiniai. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos I. Mažulienės, kiekviena mokykla kylančias problemas sprendžia individualiai. Daliai moksleivių perduoti ugdymo įstaigų turimi nešiojamieji ar planšetiniai kompiuteriai, yra įstaigų, kurios rūpinosi ir moksleiviams reikalingu kokybišku interneto ryšiu.

Pirmoji nuotolinio mokymo diena rajone praėjo be didelių nesklandumų – moksleiviams tai įdomi patirtis, mokytojai taip pat džiaugiasi įvaldę naujoves. Sutrikimų buvo su elektroninių dienynų sistema, tačiau iki pietų ši bėda išspręsta, o kiti procesai vyko be trikdžių.

Su tais moksleiviais, kurie vakar neprisijungė prie elektroninių sistemų, susisiekė mokyklų socialiniai darbuotojai, norėdami išsiaiškinti to priežastis. Siekiama, kad nuotoliniu mokymas visus moksleivius pasiektų lygiai taip pat, kaip lankant ugdymo įstaigas.

Užduotys nuotoliniu būdu (įvairių el. platformų pagalba) pateikiamos ir rajono ikimokyklines ugdymo įstaigas lankantiems vaikams.

Tikimasi, kad toliau nuotolinis ugdymo procesas vyks tik sklandžiau.

Meras Saulius Margis nuotolinį mokymą vadina iššūkiu, tačiau tiki, kad rajono ugdymo įstaigos su juo susitvarkys be didelių sunkumų: „Turime puikius pedagogus, kurie atsakingai žiūri į tokius pokyčius, o jaunoji karta yra labai imli naujovėms. Svarbu, kad sistemos veiktų be trikdžių, o ir pati švietimo bendruomenė turi į visą šį procesą žiūrėti kaip į naują galimybę tobulėti.“

Mero padėjėja Simona Lipskytė

Facebook
Atgal