Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Jaunoji karta domėjosi policijos pareigūnų darbuSpausdinimo versija

 Spalio 11 dieną Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariate šurmuliavo Pakruojo „Žemynos " pagrindinės mokyklos septintokai,  panorę iš arčiau susipažinti su policininko profesija, kasdienio policijos pareigūno darbo specifika. 

 Moksleiviams ir juos atlydėjusioms pedagogėms pažintinę ekskursiją po policijos komisariatą pravedė bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė: aprodė buvusią budėtojų patalpą, ginklinę, vidiniame komisariato kieme supažindino su tarnybiniu automobiliu VW Transporter, kuriuo vykdomas viešasis patruliavimas, jame esančia įranga, įrankiais, specialiosiosmis priemonėmis, pademonstravo šviesos ir garso signalų, radijo ryšio – racijos veikimo principą, paaiškino, kada jie naudojami, komisariato salėje pristatė policijos pareigūno amuniciją, ekipiuotę, aptarė specialiųjų priemonių naudojimo pagrindus, supažindino su jaunųjų policijos rėmėjų veikla. Moksleiviai nestokojo smalsumo, noriai domėjosi specialiosiomis priemonėmis, laikė jas rankose, pareigūnė pademonstravo antrankių uždėjimo taktiką pažeidėjui stovint prie sienos.

  Didelio dėmesio susilaukė Veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos Jolantos Prakuraitės pasakojimas apie tai, kaip policijos pareigūnai dirba įvykio vietoje, kurioje būna įvykdytos nusikalstamos veikos, kaip renkami įrodymai ir nusikaltimo pėdsakai. Smalsiausi patys išbandė įrodymų rinkimo specifiką – prisiminimui  pasidarė savo pirštų antspaudus.

 Eksursijos dalyviams padovanota po atšvaitą ir priminta jų svarba tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, pademonstruota, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, kad kiekvienas būtų matomas kelyje.

 Džiugu, kad jaunoji karta noriai domisi policininko profesija, policijos pareigūnų darbo specifika, tikėtina, kad dalis jų įsilies į jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, o ateityje - pasirinks šią nelengvą, pilną iššūkių profesiją.                 

Jurgita Bialaglovė
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pakruojo rajono policijos komisariato

  Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja

 

Nuotrauka J. Bialaglovės

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS GEGIECKAS