Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Narkotikų ir psichotropinių medžiagų prevencinis tyrimas mokykloseSpausdinimo versija

     Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariatu atliko prevencinį narkotikų ir psichotropinių medžiagų tyrimą mokyklose. Šiuo tyrimu buvo siekiama išsiaiškinti, ar ugdymo įstaigų aplinkoje yra narkotinių ar psichotropinių medžiagų, ar buvo sąlyčio su narkotinėmis medžiagomis. Kiekvienoje ugdymo įstaigoje buvo ištirti paviršiai (lauko durys, palangės, sėdmaišiai, suolų paviršiai, rūbinė, vaikinų ir merginų tualetai ir kt.) Mokytojai buvo supažindinti, kaip atpažinti nuo narkotinių medžiagų apsvaigusį asmenį.
     Labai svarbu, kad tėvai, mokytojai ir specialistai, dirbantys su vaikais, mokėtų atpažinti ankstyvuosius ir išorinius psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo požymius bei elgesio pasikeitimus, nes psichiką veikiančių medžiagų vartojimo požymiai gali būti ir brendimo periodo psichologinių problemų išraiška. Negalima pateikti „tipiško vartotojo portreto“, nes tokio paprasčiausiai nėra. Dažnai mokytojai turi išankstinį nusistatymą, kad į narkotikus įklimpsta tik blogai besimokantys, iš asocialių šeimų kilę moksleiviai. Tai netiesa: nemaža tikimybė, kad vartoti pradės ir „gerų tėvų“ vaikai – tokie, kurie atrodo „neįtartini“. Pagrindiniai įspėjamieji narkotinių medžiagų vartojimo ženklai: abejingumas mokslams, pomėgiams, seniems draugams, apetito praradimas ir liesėjimas, bėgimas iš pamokų, dideli ir staigūs pokyčiai (nuotaikų, elgesio, pažangumo ir pan.), melas ir vagystės, milteliai, kapsulės, tabletės ir pan., nauji, dažnai vyresni draugai, neįprasti kvapai, dėmės ar žymės ant kūno, rūbų, nesirūpinimas savo išvaizda, nepastovi nuotaika, nesugebėjimas susikaupti, nuolatinis nuovargis, pinigų švaistymas arba skolinimasis, žmonių šalinimasis ir uždarumas.
     Šiaulių apskr. VPK Pakruojo r. PK duomenimis 2018 m. sausio – lapkričio mėn. pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų Pakruojo rajone, susijusių su   neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (2017 m. per tą patį laikotarpį buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai). 2018 m. administracine tvarka dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo be gydytojo paskyrimo nubausti 32 asmenys (2017 metais – 7).
      Tyrimui buvo naudojami narkotinių medžiagų aptikimo testai, kurie atpažįsta, identifikuoja 21 narkotinę medžiagą, tai būtų: rudas heroinas, amfetaminas, ekstazė ir naujos kartos narkotikai, kurie parduodami kaip vonios druska, augalinis maistas arba pažangūs chemikalai. Taip pat buvo naudojami testai, kurie identifikuoja ir marihuaną.
     Ištyrus 11 Pakruojo rajono ugdymo įstaigų narkotinių medžiagų pėdsakų nerasta, mokyklų aplinka dar šiais metais bus patikrinta pakartotinai pagal poreikį.
    Projektas finansuojamasi š Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė,
atsakinga už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą,
Laisvida Badauskienė

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS GEGIECKAS