Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Įsteigta kultūros ir meno tarybaSpausdinimo versija

Ar reikėjo dar vienos visuomeninės organizacijos rajone?
Birželio 25 d. Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdyje vienbalsiai pritarta naujai steigiamos Pakruojo rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatams.

Remiantis patvirtintais nuostatais, į Pakruojo rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybą Švietimo, kultūros ir sporto komitetas deleguos  1 atstovą, Savivaldybės biudžetinės kultūros įstaigos – 3 atstovus; nevyriausybinės organizacijos, dirbančios kultūros srityje, – 2 atstovus; Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras – 1 atstovą; Savivaldybės jaunimo reikalų taryba – 1 atstovą; Pakruojo rajono bendruomenių sąjunga – 1 atstovą.

Pagrindinė Tarybos veiklos forma bus atviri posėdžiai, visi sprendimai ir nutarimai – rekomendacinio pobūdžio. Personalinę Tarybos narių sudėtį tvirtins Savivaldybės taryba rugpjūčio mėnesio  posėdyje.

Tokios tarybos jau senokai veikia  beveik visose Lietuvos savivaldybėse. Kiekviena savivaldybė turi savo požiūrį į kultūros politikos formavimą ir įgyvendinimą, todėl kiekvieno tokio naujo darinio atsiradimas siejamas su tam tikrais lūkesčiais. Pagrindinis mūsų lūkestis, susijęs su būsima tarybos veikla – sėkmingas ir sklandus Tolygios kultūrinės raidos programos įgyvendinimas. Ne paslaptis, kad dalyvavimas projektinėje veikloje praturtina rajono kultūrinį gyvenimą, mūsų laisvalaikį.

Ir dabar, dėl karantino atšaukus tradicinius masinius renginius, kultūrininkai ir visuomenininkai, įgyvendindami projektus, pagyvina mūsų vasarą. Vietoj įprastos Škapliernos Linkuvoje liepos viduryje startuos Lietuvoje populiarėjanti ir pagreitį įgaunanti „Baltoji vakarienė“, pozicijas stiprins antrąkart organizuojamas džiazo festivalis. Pavasarį gan skaudžiai reagavome į „nuplaukusią“ Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio šventę kovo 11 d., bet Kultūros ministerija leido projektines lėšas naudoti minint Valstybės dieną liepos 6 d. Ta proga vaikams pramogas siūlys animatoriai, žiūrovus žavės choras „Vilnius“, netrūks ir iškilmių – bus įteikta nemažai apdovanojimų, iš kurių svarbiausias – Garbės piliečių pagerbimas. Nors tradicinio formato Pakruojo šventės nebus, bet Pakruojo KC įgyvendinamas Tautodailės metams skirtas projektas paskutinį vasaros savaitgalį žada nemažą šurmulį mieste. Jūsų dėmesio turėtų sulaukti ir S. Ušinsko atminimui skirtos Vilniaus teatro „Lėlė“ gastrolės.

Taigi apgalvoti, turintys išliekamąją vertę projektai – mūsų kultūrinio gyvenimo variklis. Nuo praėjusių metų svarbi sąlyga įgyvendinant projektus – Savivaldybės parama, kuri sudaro 30 proc bendros projekto vertės. Iki šiol susiklosčiusi tradicija, kad projektų rašymas – dažniausiai pavienių iniciatyvų įgyvendinimas. Verta pastebėti, kad  finansuodama projektus, Lietuvos kultūros taryba remia tęstinių renginių tradicijas, skatina bendradarbiavimą, jungimąsi bendrai veiklai, ko mūsų rajono kultūros bendruomenei, reikia pripažinti,  vis dar  trūksta. Tik dirbdami kartu, ranka rankon kultūrininkai gali nuveikti tikrai daugiau, naujesni, įvairesni renginiai praturtintų rajono bendruomenės gyvenimą. O būsimų projektų idėjų aprobavimas Pakruojo rajono savivaldybės kultūros ir meno taryboje bus savotiškas garantas, kad biudžeto lėšos skiriamos tikrai apgalvotai ir vertingai veiklai.

Taigi Tarybai teks imtis vienijančio ir suburiančio vaidmens, pagalvoti ir apie reprezentacinių rajono renginių sąrašą. Privalome išsigryninti, kuriuos rajono renginius norėtume ir turėtume stiprinti, kokiomis iniciatyvomis galėtume būti įdomūs ne tik sau, bet ir kitiems. Mūsų stiprybė yra tai, kad kultūrininkus labai palaiko ir vertina vietos bendruomenė, renginiai sulaukia didelio susidomėjimo, tačiau laikas pagalvoti apie rajoną pristatančius ir garsinančius renginius, galinčius sudominti ne tik vietos bendruomenę.

Tai tik keli būsimos veiklos aspektai. Uždavinių laukia daug, todėl prašome įstaigų ir visuomeninių organizacijų  deleguoti tikrai aktyvius ir kultūrai neabejingus žmones –  labai laukiame  įsitraukimo tiek formuojant Tarybą, tiek organizuojant jos veiklą.

O dabar visiems linkime gražios ir turiningos vasaros!

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal