Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Susitikimas su Linkuvos bendruomeneSpausdinimo versija

Kitos (fermų) paskirties pastatų ir kitos paskirties inžinerinių statinių, Pakruojo r. sav., Linkuvos sen., Laiškonių k., statybos projektinių pasiūlymų svarstymas – šiuo metu bene vienas aktualiausių ir „karščiausių“ klausimų. Šią savaitę įvyko net du susitikimai, kurių metų diskutuota dėl Laiškonių kaime planuojamos karvių komplekso statybos.
    
Vieną iš susitikimų spalio 14 d. (pirmadienį) surengė Linkuvos gimnazijos bendruomenė. Susirinkime dalyvavo LR Seimo narys Liudas Jonaitis, Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, susirinkimą vedė gimnazijos direktorius Vaclovas Stapušaitis.
    
Karvidžių statybos neramina ne tik gimnazijos bendruomenę. Spalio 17 d. (ketvirtadienį) Linkuvos seniūnijos salėje vyko projektinių pasiūlymų svarstymas, kurį suorganizavo projekto autoriai – UAB „Sava ranga“ atstovai. Į susirinkimą, kuriame gausiai dalyvavo vietos gyventojai, atvyko Seimo narys Stasys Tumėnas, savivaldybės meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus Architektūros poskyrio vedėjas (vyriausiasis architektas) Artūras Šukys,  tarybos nariai Edikas Drupas, Alvydas Žuvininkas, Linkuvos ŽŪB vadovas Laisvūnas Gudjurgis.
    
Sausakimšoje Linkuvos seniūnijos salėje netrūko emocijų ir pasisakiusiųjų. Šis projektinių sprendinių pristatymas turėjo būti susijęs tik su statinių architektūra, kuriai gyventojai priekaištų neturėjo, tačiau susirinkimo metu daugiau kalbėta apie fermų vietą, planuojamą ūkinę veiklą ir apie poveikį visuomenės sveikatai. Gyventojai kiekvieno projektavimo etapo eigoje buvo kviečiami į susitikimus aptarti projektinių pasiūlymų, tačiau, anot gyventojų, informacija jų nepasiekė, nors ir buvo skelbta.     
    
Linkuvietis Albertas Leščinskas perskaitė Linkuvos gyventojų parašais pasirašytą prašymą, adresuotą aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai, merui Sauliui Margiui ir Seimo nariui Stasiui Tumėnui. Jame išdėstyta esama situacija ir gyventojų požiūris į planuojamas statybas – gyventojai nesutinka su statybomis ir planuojama komplekso veikla numatytoje vietoje.  Seimo nario S. Tumėno pozicija – reikia ieškoti kompromiso, kol dar nevėlu, kol karvidžių statyba dar nė nepradėta. Anot jo, galbūt numačius kitą vietą kompleksui problema būtų išspręsta. Meras S. Margis sutiko, kad vieta parinkta tikrai ne pati geriausia, tačiau teisiškai tai nekliudo atsirasti naujam karvių kompleksui. A. Šukys apžvelgė visus projektavimo etapus, savivaldybės išsakytas pastabas projektuotojams ir galutinį rezultatą – projektas parengtas laikantis teisės aktų reikalavimų.
    
Savivaldybės leidimas statyboms dar neišduotas, nors teisinių kliūčių tam padaryti nėra, projektas suderintas su visomis institucijomis. Gyventojų viltis – Linkuvos ŽŪB apsisprendimas karvides statyti kitoje vietoje.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos V. Kacilevičiaus

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS