Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Kas verta žinoti apie tinkamą medikamentų vartojimą...Spausdinimo versija

Organizmo grūdinimas, aktyvus sportas, sveika mityba bei sveikas gyvenimo būdas mūsų gyvenimą daro kokybiškesniu, mažiau sergame, esame puikios nuotaikos. Tačiau kartais taip nutinka, kad šaltuoju metų laikotarpiu dažniau tenka sirgti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Ligoms įveikti kartais prireikia ir medikamentų, kuriuos vartojant, reikia griežtai laikytis atitinkamų gydytojo nurodymų ir taisyklių.
Jei  paskirti  kelių rūšių vaistai, tai  būtinai paklauskite gydytojo, ar galima juos gerti vienu metu, ar daryti pertraukas tarp kiekvieno vaisto vartojimo. Jei geriate vienu metu daugiau kaip tris skirtingus vaistus, tai vaistų tarpusavio sąveikos rizika išauga net iki 70-80 procentų.
Ne tik vaistus, bet ir vitaminus reikia vartoti atsargiai, nes vitaminuose esantys tokie elementai, kaip magnis, geležis, cinkas, kalcis, gali sureaguoti su kai kuriais vaistais – pavyzdžiui, antibiotikais, – ir trukdyti organizmui juos pasisavinti.
Vaistus užsigeriant arbata ar kava rezultatas gali būti neigiamas, nes priklausomai nuo vaistų -  vienų poveikį sustiprina, kitų neutralizuoja.
Vaistai ir sultys labai pavojingas derinys, ypatingai vaistų negalima užsigerti greipfrutų sultimis, kadangi jos stabdo vaistų skaidymą - ir jie ima kauptis organizme. Taip pat jie gali ir neutralizuoti kai kurių vaistų poveikį, todėl vartodami vaistus greipfrutų verčiau išvis atsisakykite – tiek vaisių, tiek sulčių, blogiausiu atveju - darykite 4 valandų pertrauką tarp vaisto gėrimo ir vaisiaus vartojimo.
Antibiotikus užgerti pienu rizikinga, kadangi  vaistai praranda gydomąjį poveikį – antibiotikai tiesiog praslysta virškinamąja sistema, nepatekdami į kraują.
Tinkamiausia vaistus užsigerti vandeniu. Tačiau  yra išimčių, kai tam tikrus vaistus reikia užgerti rūgščiu gėrimu, pienu, tam tikros sudėties mineraliniu vandeniu ar kt. Tačiau tai išimtys, ir jos būtinai nurodomos vaistų informaciniame lapelyje.
Parengta pagal :
http://www.lrytas.lt/sveikatos-gidas/praktiski-patarimai-su-kuo-negalima-maisyti-vaistu.htm
http://panbalsas.lt/naujienos/sveikata/produktai_vaistus_verciantys_nuodais

Parengė:
Pakruojo r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė
D. Eičinienė

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019