Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Bus finansuojami trys Pakruojo rajono savivaldybės administracijos projektaiSpausdinimo versija

Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos Projektų priežiūros komitetas priėmė sprendimą dėl pateiktų projektų finansavimo (iš gautos 91 paraiškos, finansavimas skirtas tik 36 projektams). Džiugu, kad visi 3 Pakruojo rajono savivaldybės administracijos projektai buvo atrinkti ir jiems skirtas finansavimas, todėl per artimiausius dvejus metus į rajoną ne tik bus pritraukta beveik 408 tūkst. eurų Europos Regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, bet ir bus pagerinta gyvenimo kokybė, atnaujintos kaimo ir miesto vietovės.

Kokių naujovių suteiks įgyvendinti projektai?

Projektu Nr. LLI-524 Booster for Restart numatyta Pakruojo miesto stadiono teritorijoje įrengti riedučių/riedlenčių/BMX parką, gatvės gimnastikos kompleksą, lauko teniso stalą. Be to, vaikų ir jaunimo laukia daug aktyvių veiklų, nes numatyta organizuoti sporto stovyklas, ekstremalaus sporto, krepšinio varžybas. Kadangi projektas bus įgyvendinamas su parneriu – Iecavos savivaldybės administracija, veiklos vyks ne tik Pakruojo rajone, bet ir Latvijoje. Rajono gyventojai bus kviečiami aktyviai prisidėti tiek idėjomis, tiek pasiūlymais dėl viešųjų erdvių ir infrastruktūros pritaikymo visuomenėms poreikiams, nes projekto įgyvendinimo metu numatyta parengti 10 atrinktų viešųjų erdvių ir infrastruktūros objektų pritaikymo visuomenės poreikiams sprendinių-vizualizacijų.

Projekto Nr. LLI-506 SafeSchool įgyvendinimo metu kartu su projekto partneriais Žemgalės planavimo regionu, Jekabpils savivaldybe, Iecavos savivaldybės administracija, Joniškio „Saulės“ pagrindine mokykla bus siekiama sukurti saugią ir švietėjišką ugdymo aplinką pasienio regionuose. Projekto tikslas – ugdyti mokinių sąmoningumą eismo saugumo klausimais, ugdyti įgūdžius smurtinėms ir konfliktinėms situacijoms spręsti, patobulinti gebėjimus saugiai naudotis internetu, todėl projekto įgyvendinimo metu bus organizuojama daug įvairių mokymų, užimtumo veiklų, stovyklų. Be to, bus sukurta mobili saugumo klasė: bus įsigyti gaivinimo manekenai, atspringdinimo mokymo liemenės, dviračiai, paspirtukai, planšetiniai kompiuteriai, žaidimai streso valdymui, psichoemocinės būklės gerinimui. Šia mobilia klase pagal sudarytą grafiką galės naudotis rajono ugdymo įstaigos. Tikimasi, kad praktiniai mokymai bus noriai laukiami ir prisidės prie vaikų ir jaunimo žinių bei įgūdžių apie saugų elgesį kelyje, saugų naudojimąsi internetu, teisingą elgesį ištikus nelaimei, tobulinimo. Žeimelio gimnazijoje, Pakruojo „Žemynos“ bei Lygumų pagrindinėse mokyklose bus įdiegtos saugumą didinančios priemonės: vaizdo stebėjimo kameros, apšvietimas, aptvertos Pakruojo „Žemynos“ bei Lygumų pagrindinių mokyklų teritorijos.

Projektas Nr. LLI-513 Power of Generations skirtas socialinės atskirties mažinimui, siekiant ne tik pagerinti rajone teikiamas socialines paslaugas, bet ir į jų teikimą įtraukti savanorius. Projektas bus įgyvendinamas kartu su partneriu – Iecavos savivaldybės administracija. Projekto metu bus organizuojami mokymai tiek socialinėje sferoje dirbantiems darbuotojams, tiek ir savanoriams, kurie prisidės prie veiklų įgyvendinimo. Tikslinės projekto grupės – asmenys su negalia bei vyresnio amžiaus asmenys. Jiems numatyta daug įvairių priemonių, skatinančių socialinę įtrauktį: bus organizuojami renginiai, užimtumo veiklos. Veikloms organizuoti bus įsigyti ir viešosiose erdvėse įrengti betoniniai stalo futbolo, šachmatų, kortų stalai, 3 lauko teniso stalai, įrengta lauko muzikos instrumentų aikštelė. Bus tobulinama ir socialinių paslaugų teikėjų infrastruktūra bei jų teikiamos paslaugos: Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centrui numatyta nupirkti specializuotą transporto priemonę, pritaikytą vežti asmenis su negalia, 20 elektrinių dviračių, 25 planšetinius kompiuterius, Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centrui nupirkti interaktyvias grindis, įrengti sensorinį kambarį.

Planuojama, kad veiklų įgyvendinimas prasidės gegužės-birželio mėn.

Strateginės plėtros ir statybos skyriaus informacija

Facebook
Atgal