Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Poezijos pavasaris džiugino eilėmis ir muzika (papildyta 08.10)Spausdinimo versija

Rugpjūčio 5 d. Pakruojo rajono savivaldybėje vyko „Poezijos pavasaris 2020“ renginiai. Poezijos festivalio dalyvius Pakruojo rajono savivaldybėje pasveikino mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna ir Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė.

Poezijos pavasaris – kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.
Žeimelyje, Pakruojo krašto muziejaus „Žiemgala“ kiemelyje rinkosi poezijos mylėtojai. Susirinkusiuosius pasveikino muziejaus vedėja Daiva Skrupskelytė, daina popietę pradėjo Žeimelio moterų ansamblis, vadovaujamas Danutės Maižiuvienės.

Skaitovė Gražina Urbonaitė M.  Daukšos žodžiais kalbėjo apie gimtąją kalbą, kaip tautos ir valstybės pamatą, skaitė J. Marcinkevičiaus, E. Mieželaičio kūrybą. Poetai Agnė Žagrakalytė ir Vytautas Kaziela ne tik skaitė savo kūrinius, bet ir papasakojo, kaip jie gimė, kokias knygas yra išleidę. Savo eilėraščius skaitė ir kraštietė literatų klubo „Židinys“ narė Vilija Kaškelytė Narvydienė.

Popietei baigiantis nuskambėjo dar viena moterų ansamblio atliekama daina, „Poezijos pavasario“ dalyviams įteiktos jurginų puokštės ir atminimo dovanėlės. Susirinkusieji neskubėjo skirstytis – vaišinosi kriaušėmis, kurių renginio organizatoriai atnešė pilną geldą, fotografavosi ir šnekučiavosi su svečiais.

Linkuvoje poezijos gerbėjai taip pat susirinko į tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ poezijos valandą „Atgaiva sielai“. Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos lankytojai ir svečiai išgirdo poetės Ieva Gudmonaitė ir Meilė Kudarauskaitė skaitytas eiles. Susirinkusiems kūrinius atliko bardas – Vygantas Kazlauskas.

Poezijos festivalį Pakruojo rajono savivaldybė užbaigė poezijos vakaras poeto Eduardo Mieželaičio gimtinėje Kareiviškių kaime (Pakruojo r.).  Susirinkusiems prie atminimo akmens ir ąžuolo poetai Agnė Žagrakalytė, Vytautas Kaziela, Ieva Gudmonaitė, ir Meilė Kudarauskaitė skaitė savo kūrybos eiles bei pasakojo kaip gimė eilėraščių idėjos. Skaitovė Gražina Urbonaitė dalinosi mintimis apie kalbą, valstybę, prisiminė K. Donelaičio bei E. Mieželaičio kūrybą, bardas Vygantas Kazlauskas užbūrė lyriškomis melodijomis ir vasariška nuotaika.

Savo kūryba pasidalino ir Pakruojo literatų klubo „Židinys“ nariai Inta ir Mindaugas Bulaičiai, nuskambėjo Pakruojo kultūros centro folklorinis ansamblio (vadovė Ramunė Petraitienė) atliekamos dainos. Renginio dalyviams atsidėkota puokštėmis, kurias pagamino Pakruojo gėlininkų klubo narės.

Viršelio nuotraukojeAkimirka iš baigiamojo renginio (M. Ilgavičiūtės nuotraukose „Poezijos pavasaris 2020“ E. Mieželaičio gimtinėje)

R. Nikalajevienės nuotraukose „Poezijos pavasaris 2020“ Žeimelyje:

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos nuotraukose „Poezijos pavasaris 2020“ Linkuvoje:

M. Ilgavičiūtės nuotraukose „Poezijos pavasaris 2020“ E. Mieželaičio gimtinėje:   


Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020