Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Solidarumas
Spausdinti puslapio vidurį

Europos solidarumo korpusas

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuri suteikia jaunimui (18-30 m.) galimybių savanoriaujant, atliekant praktiką, dirbant, įgyvendinant pačių inicijuotus projektus – kurti naudą vietos ar visos Europos bendruomenėms.

Europos solidarumo korpuso veiklos

Savanoriškos veiklos projektai:

 • Individualios savanoriškos veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę 2–12 mėn. visą darbo dieną vykdyti savanorišką veiklą pasirinktoje organizacijoje savo šalyje arba užsienyje.
 • Grupinės savanoriškos veiklos projektai, trunkantys 2 sav. – 2 mėn., suteikia galimybę 10–40 jaunų žmonių iš bent dviejų šalių grupei visą darbo dieną veikti solidarumo veiklose.

Profesinės veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę dirbti (3–12 mėn.) arba stažuotis (2–6  mėn.) įvairiuose sektoriuose, kuriuose vykdoma su solidarumu susijusi veikla ir kuriuose reikia motyvuoto, visuomeniškų pažiūrų jaunimo.

Solidarumo projektai – tai pačių jaunų žmonių inicijuota, parengta ir įgyvendinama nacionalinė veikla, teikianti naudą vietos bendruomenei. Trukmė 2–12 mėn. Teikti paraiškas gali jaunimo grupės (sudarytos iš bent 5 žmonių), užsiregistravusios Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje ir turinčios globojančią organizaciją (ji paraiškoje nurodoma kaip teisinis atstovas).

Veiklos skirtos 18–30 metų asmenims. 

Savanoriams programa kompensuoja visas su dalyvavimu pasirinktame projekte susijusias išlaidas: kelionę, apgyvendinimą, vietinį transportą, kalbos kursus, mokymus ir sveikatos draudimą. Taip pat skiria kišenpinigius bei maistpinigius.

Profesinės veiklos projektų dalyviams kompensuojamos kelionės išlaidos. Taip pat su jais sudaromos darbo sutartys ir mokama pagal atitinkamus nacionalinius darbo užmokestį reglamentuojančius teisės aktus bei kolektyvines sutartis – tai reiškia, jog besipraktikuojantys ir dirbantys už savo pragyvenimą, būstą turi susimokėti patys iš darbdavio mokamo atlyginimo.

Taip pat savanoriams, stažuotojams ir įdarbintiems dalyviams internetu teikiama pagalba susidūrus su kalbos barjeru, mokymai bei konsultavimas.

Veiklų sritys:

 • Švietimas
 • Socialinė integracija
 • Sveikatos priežiūra
 • Parama teikiant maisto produktus
 • Migrantų ir pabėgėlių priėmimas
 • Aplinkos apsauga
 • Gaivalinių nelaimių prevencija

Kaip dalyvauti?

Jauni žmonės, norintys dalyvauti Europos solidarumo korpuse, kviečiami užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje.

Po registracijos galimi 3 variantai:

 • laukti pasiūlymo iš organizacijos, kuri pakvies projektui,
 •  ieškoti priimančios organizacijos kitoje šalyje savarankiškai,
 • kreiptis į siunčiančią organizaciją Lietuvoje, kuri padės surasti tinkamą organizaciją
  bei projektą užsienyje, pasirengti būsimoms veikloms.

Organizacijų, norinčių įsitraukti į Europos solidarumo korpuso projektus, sulaukti jaunų žmonių savo organizacijoje ar bendruomenėje ir/ ar padėti lietuviams išvykti į projektus svetur, laukia šios užduotys:

 • Užsiregistruoti Švietimo, garso ir vaizdo, kultūros, pilietybės ir savanorystės dalyvių portale ir gauti unikalų kodą – PIC (Participant Identification Code). Tai yra 9 skaitmenų kodas, kuris naudojamas organizacijos identifikavimui programos projektuose. Išsami instrukcija, kaip gauti PIC.  pdf >
 • Teikti paraišką kokybės ženklui (akreditacijai) gauti.

Gavęs paraišką į jūsų organizaciją atvyks Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros darbuotojas, kuris įvertins situaciją ir per 2 mėnesius pateiks atsakymą, ar organizacijai suteikiamas kokybės ženklas, ar ne.

 • Jei kokybės ženklas yra suteikiamas, iki paskelbto termino reikia užpildyti ir pateikti elektroninę paraišką projekto finansavimui gauti.

Su 2019 m. paraiškų teikimo terminais galite susipažinti čia.

Organizacijos, kurios nori suteikti galimybę jauniems žmonėms vykdyti savanorišką veiklą, pildydamos paraiškas kokybės ženklui ir projekto finansavimui gauti privalo kartu pateikti ir užpildytą būsimų veiklų tvarkaraštį xlsx > (tam, kad būtų įsitikinta, jog siūlomos veiklos bus kokybiškos bei naudingos).

Svarbios nuorodos

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.jtba.lt/europos-solidarumo-korpusas/.

Paskutinis atnaujinimas: 2019-02-20 16:54:40 Atgal
meras
SAULIUS MARGIS