Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Pakruojyje suorganizuotas jaunimo verslumo skatinimo renginys „Verslus 2019“Spausdinimo versija

    Lapkričio 7 d. Pakruojo jaunimas iš 8 mokyklų tobulino verslumo įgūdžius. Renginys „Verslus 2019“ vyko sinagogoje. Jį suorganizavo VšĮ Pakruojo verslo informacijos centras (l. e. p. direktorė Danutė Dominauskienė ir administratorė Vaida Šeižė) bendradarbiaudamas su Pakruojo rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatore (Dijana Samuitytė), Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru (direktorė Rima Juozapavičienė ir metodininkė Greta Jasiūnienė), Pakruojo rajono ugdymo įstaigomis, verslininkais ir kitais socialiniais partneriais. Renginį vedė - Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus vadovas Žygimantas Macevičius.

    Pasveikinti būsimųjų verslininkų atvyko meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė. Savivaldybės vadovai padėkojo renginio organizatoriams už darbą, dalyviams palinkėjo sėkmės, inovatyvių idėjų ir pasiekimų ateityje.

    Renginio įžanga – AB „Klovainių skalda“ generalinio direktoriaus Vitolio Urmono pranešimas apie bendrovės veiklą, produkciją ir investicijas. Generalinis direktorius įmonę pristatė vaizdo siužetu ir vaizdžiai pakomentavo bendrovės veiklą nuo jos įsikūrimo iki šių dienų.

    Po pranešimo komandų prisistatymai. Renginyje dalyvavo Žeimelio gimnazijos komanda „Lietus“, „Žemynos pagrindinės mokyklos „Žemyniečiai“, Rozalimo pagrindinės mokyklos „Rozalimas“, „Atžalyno“ gimnazijos komanda „Atžalynas“, Lygumų pagrindinės mokyklos „Aizoram“, Linkuvos gimnazijos „Beluka“, Balsių pagrindinės mokyklos „Komanda yra“ ir „Pašvitiniečiai“ iš Pašvitinio pagrindinės mokyklos.

    Apie savo pirmuosius žingsnius versle ir pasiekimus kalbėjo ugdymo įstaigų mokomųjų bendrovių („Lietuvos Junior Achievement“ programa) atstovai. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos „Žemyniečių“ komanda jau 2 metus įgyvendina programą „Tai mano verslas“. Jų idėja – perdirbti senus drabužius ir užsiimti suvenyrų gamyba. Lygumų pagrindinės mokyklos komanda jau turi bendrovės pavadinimą, yra išanalizavę dokumentus, dabar modeliuoja verslo idėjas (tiesa, kol kas teoriškai). Linkuvos gimnazistai jau gerokai pažengę. Jų verslo idėja kilo artėjant gimnazijos jubiliejui. Rašikliai, magnetukai su mokyklos logotipu buvo labai paklausūs. Gimnazistai planuoja gaminti papuošalus ir jau džiaugiasi gavę pelno iš muilo „Beluka“ gamybos.

    Po pertraukos jaunieji verslininkai dalyvavo protų mūšyje „Smegenų šturmas“ (vedėjas Žygimantas Macevičius). Po 5 turų laimėtoja paskelbta 37 balus surinkusi komanda „Beluka“ iš Linkuvos gimnazijos. Kiti rezultatai: 2 vieta - „Atžalynas“, 3 vieta – „Žemyniečiai“, 4 vieta – „Pašvitiniečiai“, 5 vieta – „Airozam“, 6 vieta – „Lietus“ ir 7–8 vieta pasidalino po lygiai balų surinkusios komandos „Rozalimas“ ir „Komanda yra“.

    2019 metais įgyvendinama tęstinė jaunimo verslumo skatinimo programa, kuriai skirtas finansavimas iš Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto. Programos tikslas - formuoti jaunimo verslumo įgūdžius, siekiant jaunus asmenis mokyti ir juos skatinti verslo ir savarankiškos veiklos.

    Šiemet įgyvendintos šios jaunimo verslumo skatinimo priemonės:

    Gegužės 17 d. 36 Pakruojo rajono mokyklų mokiniai ir 5 jų mokytojai dalyvavo kūrybiškų jauno verslo idėjų fiestoje Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje. Tąkart savo kuriamus produktus ir paslaugas pristatė daugiau nei 170 moksleivių iš net 44 geriausių šiais mokslo metais įkurtų jaunų bendrovių. Nacionalinė mokinių kuriamų verslų mugė – tai finalinis mokinių ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ programos „Mokomosios mokinių bendrovės“ renginys, vainikuojantis besibaigiančius mokslo metus. Parodos metu mokiniai pardavinėjo savo kuriamus gaminius, pristatė plėtojamas paslaugas bei dalinosi dar mokyklos suole sukaupta patirtimi. Pakruojo „Atžalyno“, Linkuvos ir Žeimelio gimnazijų, Lygumų ir „Žemynos“ pagrindinių mokyklų mokiniai dalyvavo verslų mugėje ir domėjosi savo bendraamžių verslumo idėjomis.

    Birželio 18 d. keturi rajono ugdymo įstaigų (iš Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Lygumų, „Žemynos“ ir Pašvitinio pagrindinių mokyklų) mokytojai vyko į Druskininkus sertifikuotis dėl mokomųjų mokinių bendrovės programos. Jie gavo pažymėjimus ir gali mokyklose koordinuoti mokomųjų mokinių bendrovių programas.

    2019 m. jaunimo verslumo programa tikslingai nukreipta į Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) kūrimą rajono ugdymo įstaigose. Mokomųjų mokinių bendrovių programa suteikia 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra plėtojamas, valdomas, bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

Viršelio nuotraukoje - AB „Klovainių skalda“ generalinis direktorius V. Urmonas

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos R. Nikalajevienės

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS