Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Rekomendacijos gyventojams dėl KORONAVIRUSO COVID-19Spausdinimo versija

   Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas.

   Naujajam koronavirusui būdingi į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais naujasis koronavirusas sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

   Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją, Singapūrą (Sąrašas atnaujinamas ir skelbiamas SAM internetiniame puslapyje: http://sam.lrv.lt/koronavirusas) grįžus iš šių šalių, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais tose šalyse, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti Skubios pagalbos telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas. Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuoti lėktuvo įgulą.

     Jei žmogus nekeliavo į aukščiau paminėtas šalis ir neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, tokiu atveju pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

     Nekeliavus į paminėtas šalis ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant minėtų simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

    Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys, dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas.


     

       Gyventojai gali konsultuotis telefonu 8 618 79984, 8 618 79984, 8620 77547, 8 616 94562  (visą parą konsultuoja NVSC specialistai). Aktuali informacija taip pat skelbiama ir interneto svetainėje www.lt72.lt.

       Rekomendacijos dėl asmenų atvykusių iš Kinijos ir Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro per pastarųjų 14 dienų laikotarpį:

       1) asmenims, dirbantiems Lietuvos įmonėse, įstaigose, 14 dienų po grįžimo iš aukščiau paminėtų šalių rekomenduojama, jei tai įmanoma, likti namuose ir dirbti nuotoliniu būdu; asmuo turi pateikti informaciją apie lankymąsi tose šalyse ir gauti nedarbingumą (Šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas gali jums išduoti elektroninį nedarbingumo pažymėjimą nuotoliniu būdu 14 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo atvykimo iš paveiktos teritorijos į Lietuvos Respubliką dienos ar nuo turėto sąlyčio su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju dienos, jei užpildėte formą (anketą), patalpintą NVSC interneto svetainėje adresu http://nvsc.lrv.lt/covid-19, t. y. nereikia laukti, kol šeimos medicinos paslaugas teikianti gydytojas gaus siuntimą iš NVSC).

       Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą šiais būdais:

       tel. 85 212 4098

       el. p. info@nvsc.lt

       arba užpildant formą, kurią rasite nvsc.lrv.lt

       ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje: nvsc.lrv.lt/COVID-19.

       2)  moksleiviams, grįžusiems iš minėtų šalių per pastarųjų 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos taikyti izoliavimąsi (likti namuose) ir sveikatos būklės stebėjimą.

       Pajutus į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsiant turi skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

       Užsienių reikalų ministerijos (toliau – URM) skelbiamose ir nuolat atnaujinamose kelionių rekomendacijose (https://keliauk.urm.lt/lt/) pateikiama informacija ir apie galimas grėsmes sveikatai.  Esantiems užsienyje ar planuojantiems keliones taip pat rekomenduojame užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma. Verta atsisiųsti „Keliauk saugiai“ programėlę: http://onelink.to/epmjp5.

Asmens veiksmai COVID-19 schema
COVID-19 srautų valdymas
Nedarbingumo isdavimas
NVSC lankstinukas

Daugiau informacijos http://sam.lrv.lt/


Parengta  pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją
Danutė Tamulionienė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus vedėja
Tel. (8 421) 61 448
El. p. danute.tamulioniene@nvsc.lt

 

 

 

Facebook
Atgal