Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Bendradarbiavimo ir papildomo finansavimo rezultatai Rozalime – atnaujintos patalpos ir moderni žaidimų aikštelėSpausdinimo versija

Praėjusiais metais savivaldybės vadovai dėmesį skyrė mažiausių rajono gyventojų – darželinukų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių klasių lankytojų sąlygoms įvertinti. Apžiūrėjus patalpas ir pabendravus su įstaigų vadovais pastebėta, kad viena prasčiausių būklių yra Rozalimo pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus. Norint pagerinti vaikučių, kurie lanko šią ugdymo įstaigą mokymo procesą, iš savivaldybės biudžeto lėšų skirta grupių remontui, o bendradarbiaujant su verslu, šalia pastato atsirado nauja žaidimų aikštelė.

Rozalimo darželį lanko 46 miestelio ir aplinkinių gyvenviečių vaikai. Nuo šio rugsėjo į mokyklėlę sugrįžę vaikučiai ir jų tėveliai jau įvertino vieną atnaujintą grupę. Iš savivaldybės biudžeto darbams suplanavus skirti 30 tūkst. eurų, atnaujintos sienos, lubos, grindys – dabar vaikai ilsisi ir žaidžia jaukiose ir šviesiose patalpose. Be to, įsigytos naujos spintelės drabužėliams susidėti.

Paskutinį kartą didesni remonto darbai minėtoje ugdymo įstaigoje vyko 2012 metais, o kosmetiniu remontu, kuris leistų bent kiek pagražinti patalpas, rūpindavosi patys kolektyvo nariai, dažniausiai skirdavę tam savo atostogų laiką. „Kol kas dar nesame pripratę prie naujų patalpų ir jos kaskart džiugina – ir vaikus, ir mus, darbuotojus, tėvelius. Daugybę metų laukėme tokių pokyčių, juk vaikams labai svarbi aplinka, kurioje jie auga“,- sako ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Živilė Juozaitienė.

Dar prieš atnaujinimą Rozalime apsilankęs meras Saulius Margis dėmesį atkreipė į švietimo įstaigos lauko erdvę. Seniau išardžius senus ir nesaugius žaidimų įrenginius, vaikams liko tik bėgioti kieme, neturint jaukios žaidimo erdvės: „Stengiamasi, kad vaikai kuo daugiau būtų lauke, tačiau tuo pačiu kieme nelabai buvo ką veikti. Čia labai padėjo dvi mūsų rajono akcinės bendrovės –„Dolomitas“ ir „Klovainių skalda“. Dėkoju jų vadovams Mindaugui Gudui ir Vitoliui Urmonui – jų pastangų dėka, skyrus po 5 tūkstančius, šalia darželio atsirado nauji žaidimų įrenginiai“.

Iki tol kieme buvo supynės, karuselė ir sūpuoklės, o bendradarbiaujant su verslu, vaikų erdvę papildė stambūs žaidimų įrenginiai – traukinukas, žaidimų aikštelė ir kliūčių ruožas. Prieš įsigyjant naujus įrenginius, darželio kolektyvas konsultavosi su specialistais, atsižvelgė į skirtingą vaikų amžių. Be to, pastačius naujus įrenginius, iš dalies pavyko ir sutvarkyti seną kiemą – išardyta susidėvėjusi buvusios krepšinio aikštelės danga, atvežta smėlio, ir vaikai jau antrą savaitę turi kur dūkti – karstytis, suptis, čiuožti.

Auklėtojos džiaugiasi dėl aplink pastatą išsidėsčiusios erdvės, saugantis COVID-19 grėsmės, skirtingų grupių vaikai gali žaisti ir skirtingu laiku, ir skirtingose erdvėse.

Kartu su M. Gudu, V. Urmonu, Rozalimo pagrindinės mokyklos direktoriumi Gintaru Skorupskiu ir pavaduotoja ugdymui Ž. Juozaitiene atnaujintas darželio patalpas ir žaidimų aikštelę apžiūrėjęs meras tiki, kad ir ateityje pavyks savivaldybės ir verslo bendradarbiavimą paversti džiuginančiais rezultatais, kuriuos galės įvertinti rajono gyventojai. „Džiugu, kad pirmiausia šią mūsų bendrystę įvertino vaikai“,- kalba S. Margis.

Praėjusią savaitę Rozalimą pasiekė dar viena džiugi žinia –  artimiausiu metu pastato atnaujinimui bus skirta dar 70 tūkst. eurų. Šis finansavimas atsirado po Vyriausybės pritarimo perskirstyti buvusio „Versmės“ pastato remonto lėšas. Kadangi jau atlikti viešieji pirkimai ir netrukus planuojama pasirašyti darbų rangos sutartį, tolimesnis vidaus patalpų remontas turėtų būti atliktas dar iki šių metų pabaigos.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotraukos

Facebook
Atgal