Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Pakruojo rajono savivaldybės antikorupcijos komisija
Spausdinti puslapio vidurį

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 30 d. sprendimu Nr. T-157 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos sudarymo“ (pakeitimas 2019 m. spalio 31 d. Nr. T-251)

Šios komisijos tikslas - vykdyti Pakruojo rajono savivaldybės korupcijos prevencijos politiką, šalinti korupcijos, kaip neigiamo socialinio reiškinio, priežastis, plėtoti prevencijos priemonių sistemą, skatinti Savivaldybės bendradarbiavimą su visuomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitais asmenimis korupcijos prevencijos srityje.

Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu, Savivaldybės tarybos sprendimais, Nuostatais ir kitais teisės aktais.

Korupcijos prevencija - korupcijos priežasčių, sąlygų atskleidimas ir šalinimas sudarant bei įgyvendinant atitinkamų priemonių sistemą, taip pat poveikis asmenims siekiant atgrasinti nuo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų darymo (Korupcijos prevencijos įstatymo 2 str. 1 d.)

Korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos - kyšininkavimas, prekyba poveikiu, papirkimas, kitos nusikalstamos veikos, jeigu jos padarytos viešojo administravimo sektoriuje arba teikiant viešąsias paslaugas siekiant sau ar kitiems asmenims naudos: piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimas, piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais, dokumentų ar matavimo priemonių suklastojimas, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas, tarnybos paslapties atskleidimas, komercinės paslapties atskleidimas, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas, kišimasis į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą ar kitos nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti ar užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą (Korupcijos prevencijos įstatymo 2 str. 2 d.)

Pakruojo rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos sudėtis:

Antikorupcijos komisija:           

 • Rūta Sausienė – Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė, komisijos pirmininkė; 
 • Rimvydas Gasparavičius – Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys, komisijos narys;
 • Vytautas Almonaitis – Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys, komisijos narys;
 • Gediminas Grybė – Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys, komisijos narys;
 • Povilas Karvelis – Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys, komisijos narys;
 • Virginija Kazlauskienė – Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė, komisijos narė;
 • Edita Ilgavičienė – Pakruojo seniūnijos Taikos seniūnaitijos bendruomenės pirmininkė, komisijos narė;
 • Pranė Kvedarienė – Sigutėnų kaimo bendruomenės pirmininkė, komisijos narė;
 • Vidmantas Pėželis – Kalpokų seniūnaitijos seniūnaitis, komisijos narys.            

Komisijos nuostatai patvirtinti Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 5 d. sprendimu Nr. T-283 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos nuostatų patvirtinimo“.

Kviečiame informuoti Pakruojo rajono antikorupcijos komisiją apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas su kuriomis Jums galbūt teko susidurti, ar manote jas esant Pakruojo rajono savivaldybėje.

Informacija priimama valstybine kalba, pasirašyta jį rašiusio asmens (pageidautina). Turėtų būti trumpai ir aiškiai išdėstytos įvykių aplinkybės, laikas, vieta, nurodyti žinomi su aprašoma situacija susiję asmenys, jų pareigos, darbo vieta ar kiti duomenys. Pageidautina, kad būtų nurodyti telefonų numeriai, kuriais galima susisiekti su informaciją teikiančiu asmeniu. Asmeniui pageidaujant Antikorupcijos komisija įsipareigoja užtikrinti jo anonimiškumą.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Informuoti Komisiją galima:

 • Raštu, pateikiant  pranešimą  adresu: Antikorupcijos komisija, Kęstučio g. 4,  LT-83152 Pakruojis
 • Raštu, paliekant pranešimą dėžutėje „STOP KORUPCIJAI" , kuri yra Pakruojo rajono savivaldybės administracijos pastato, esančio Pakruojyje, Kęstučio g. 4, pirmo aukšto fojė.
 • Telefonu 8 686 45410 (komisijos pirmininkė Rūta Sausienė)
 • Elektroniniu paštu savivaldybe@pakruojis.lt 

Teisės aktai

Ataskaitos

Išvados

Kita

Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-06 18:58:57 Atgal