Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Aktyvių šeimų vakaras su Visuomenės sveikatos biuruSpausdinimo versija

Šeima nors ir mažiausia, bet pati svarbiausia visuomenės ląstelė, kurioje ugdomas sveikas ir stiprus žmogus, jo fizinė ir psichinė sveikata didžiąja dalimi siejama su gyvenimo būdu, įpročiais bei sveikatos raštingumu šeimoje. Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva 2014-ieji metai yra paskelbti Vaikų sveikatos metais. Visuomenės sveikatos biuras gruodžio 12 d. Pakruojo sporto centre valstybės biudžeto lėšomis surengė  aktyvių šeimų vakarą, sukviečiant jame dalyvauti vaikus, tėvelius ir senelius.  

Renginio tikslas - skatinti Pakruojo rajono šeimų fizinį aktyvumą, vaikų ir visų šeimos narių bendravimą, turiningą laisvalaikio leidimą, skatinti vaikus ir suaugusiuosius domėtis fiziniu aktyvumu ir atrasti judėjimo bei buvimo kartu džiaugsmą.

Penktadienio vakarą sporto centro salėje smagiai šurmuliavo devynios šeimos iš Pakruojo ir Linkuvos miestų bei Sigutėnų kaimo: 17 vaikų, 13 mamyčių ir tėvelių ir viena močiutė. Biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ieva Jurėnė dalyviams buvo parengusi šešiolika judriųjų rungčių: dviratukų lenktynėse pedalus mynė ir tarpusavyje rungtyniavo linkuviečių Lapinskų dvimetis Rokas ir keturmetė Gytė, tėveliai ir mamytės miklino rankų taiklumą mėtydami tritaškius į krepšį, išbandė taiklumą spardydami futbolo kamuolį, dukros, mamos ir močiutė šokinėjo su šokdynėmis, rungėsi lanko sukime. Bene azartiškiausios buvo tėvelių bėgimo su maišais ir žmonų nešimo rungtys. Maiše iki pažastų pirmas atšuoliavo R. Lapinskas, o žmonų nešimo rungtyje greičiausias buvo  pakruojietis Žydrūnas Andrušaitis nešdamas žmoną Virginiją.

Netruko prabėgti kelios valandos aktyvaus laisvalaikio šeimų apsuptyje, rungtynių rezultatus vertinti padėjo aktyvaus jaunimo centro savanoriai Margiris ir Domantas. Renginiui baigiantis visi dalyviai buvo paskatinti saldžiaisiais prizais ir vaisiais, o aktyviausiems buvo įteikti Biuro diplomai.

Artėjant  ilgajam šventiniam laikotarpiui alkoholio vartojimo prevencijai Biuro direktorė L. Miežienė ir specialistė V. Žuvininkienė renginio metu vykdė akciją „Išbandyk girtus akinius“. Mokymo priemonės „girtų akinių“ pagalba leido renginio dalyviams pajausti kaip alkoholio poveikyje sutrinka žmogaus koordinacija ir kaip rizikuojame susižaloti.

Renginio metu Biuro direktorė ir specialistė mokomosios priemonės „atspringdinimo liemenės“ pagalba vykdė užspringimo prevenciją - akciją, apmokė susirinkusias šeimynas atlikti Heimlicho metodą, aiškino kaip galima nelaimės atveju išgelbėti žmogų nuo beprasmės netekties, nes kalbant ir juokaujant valgymo metu yra didelė tikimybė užspringti, o nesuteikus tinkamos pagalbos užspringusysis gali mirti.

Renginio „Aktyvių šeimų vakaras“ dalyviams buvo dalijami atšvaitai su Biuro logotipu, buvo vykdoma tęstinė traumų prevencijos akcija „Būk matomas, netapk auka“.

Išbandę savo fizines jėgas, pasimokę suteikti pagalbą užspringusiajam, prisiminę kaip reikia išvengti traumų bei teigiamų emocijų pasisėmę renginio dalyviai išsiskirstė namo.

I – ųjų vietų nugalėtojai:

Rungtis I – osios vietos
nugalėtojas/ -a
Dviratukų lenktynės 3-4 metų vaikams Gytė Lapinskaitė
Dviratukų lenktynės 5-6 metų vaikams Šarūnas Užkuraitis
„Taikliausiais tėtis” (tritaškių rungtis; 10 metimų) Remigijus Lapinskas
„Taikliausia mama” (baudų mėtymo rungtis; 10 metimų) Roberta Livanienė
„Taikliausias vaikas” 10-13 metų vaikams (baudų mėtymas; 10 metimų) Edas Livanas
„Taikliausias vaikas” 14-18 metų vaikams (baudų mėtymas; 10 metimų) Bernadeta Dauparaitė
„Greičiausias tėtis“ (tėčių lenktynės maišuose) Remigijus Lapinskas
„Šokliausia dukra” (šokinėjimas per šokdynę) Ugnė Gailiūnaitė
„Šokliausia mama’’ (šokinėjimas per šokdynę) Birutė Gailiūnienė
„Šokliausia močiutė” (šokinėjimas per šokdynę) Rūta Sausienė
„Lanksčiausia šeima” (mama ir 1 vaikas; lanko sukimas) Roberta ir Edas Livanai
„Tiksliausias tėtis“ (futbolo kamuolio spyriai į vartus; 10 bandymų) Remigijus Lapinskas
„Tiksliausias vaikas“ 6-9 metų vaikams
(futbolo kamuolio spyriai į vartus; 10 bandymų)
Lukas Andrušaitis
„Stipriausiais tėtis” (žmonų nešimas per visą aikštę) Žydrūnas Andrušaitis


Visuomenės sveikatos biuro
direktorės Laimos Miežienės informacija

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019