Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Pirmą kartą išdalintas kūdikio kraitelisSpausdinimo versija

  Liepos 17 d. Pakruojo Vienybės aikštėje renginio „Mažasis stebuklas“ metu pirmą kartą Pakruojo rajono savivaldybėje pristatyta nauja socialinė iniciatyva – Kūdikio kraitelis. Renginyje, skirtame vaikams, jų tėvams, seneliams ir visiems gyventojams ne tik pramogos bei koncertas, bet ir išdalintas, šiais metais gimusiems kūdikiams skirtas kūdikio kraitelis.

  Šventės metu apie iniciatyvą ir kraitelį daugiau papasakojusi Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė teigė, kad kūdikiui skirtų reikmenų rinkinys buvo ruošiamas itin atsakingai, daug diskutuota bei tartasi, kokie daiktai būtų naudingi ne tik naujagimiui, bet ir kelių mėnesių kūdikiui. Rinkinį, kurį sudaro rankšluostis, neperšlampamas vystyklas, flanelinis vystyklas, 2 poros kojinių, pledas su migduku, gertuvė, pirmasis šviežio maisto maitintuvas, lėkštė su šaukšteliu, silikoninis seilinukas ir ergonominis kramtukas, renginio metu galėjo apžiūrėti visi šventės dalyviai.

  Kūdikio kraitelio idėja patvirtinta 2020 m. kovo 26 d. Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimu T-85 kaip 2020 m. Pakruojo rajono šeimos stiprinimo programos dalis. O pagal Kūdikio kraitelio išdavimo tvarkos aprašą dovana teikiama šeimai, jei bent vienas iš vaiko atstovų yra deklaravęs savo gyvenamąją vieta Pakruojo rajono savivaldybėje ne trumpiau kaip tris mėnesius iki kūdikio gimimo ir faktiškai gyvena Pakruojo rajone.

  Susirinkusį gausų būrį Pakruojo rajono savivaldybės gyventojų pasveikino Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo parapijos dekanas Remigijus Čekavičius, nauja iniciatyva pasidžiaugė Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis ir administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, kurie įteikė kraitelius pirmiesiems šiais metais Pakruojo rajono savivaldybėje gimusiems vaikams.

  Kūdikio kraitelius padėję išdalinti seniūnijų seniūnai ir jų pavaduotojai sveikino šeimas ir džiaugėsi gausėjančiu gyventojų skaičiumi savo seniūnijose. Renginio metu buvo išdalinta 60 kūdikio kraitelių: Pakruojo seniūnijos seniūno pavaduotoja Aušra Dvelienė įteikė 24, Guostagalio seniūnijos seniūno pavaduotojas Darijus Malinauskas – 2, Lygumų seniūnė Iveta Ovsiukienė ir seniūnės pavaduotojas Marius Senulis – 13, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė – 5, Žeimelio seniūnė Vitalija Dobrovolskienė – 4, Rozalimo seniūnas Vytautas Kanišauskas ir seniūno pavaduotoja Rasa Petravičienė – 5, Klovainių  seniūnas Dainius Poškus – 5, Pašvitinio seniūnijos seniūno pavaduotoja Virginija Karbauskienė – 2 kraitelius naujiesiems seniūnijos gyventojams.

  Prie gražios iniciatyvos prisidėjo ir Pakruojo rajono savivaldybėje veikiančios socialinės įstaigos: Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyrius, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Pakruojo viltis“, Linkuvos socialinių paslaugų centras, Pakruojo rajono savivaldybėje veikiantys Vaikų dienos centrai. Šventės dalyviai taip pat galėjo pabendrauti ir su Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro Globos centro darbuotojais ir sužinoti kaip galima tapti globėjais.

  Susirinkusiems pasirodymus dovanojo vokalinis ansamblis „Šypsenėlės“ (vadovė Arina Janeliūnienė), solistė Melita Juknaitė bei animatoriai iš Radviliškio kultūros centro (Rasa Atkočiūnienė ir Gabrielius Verdingas).

  Su mažaisiais šventės dalyviais kartu pramogavo Fėja (Pakruojo kultūros centro projektų vadovė Birutė Černikienė) bei vaikų mėginamais herojais persirengę minėtos įstaigos savanoriai Ema Juodinytė ir Benas Nikalajevas. Renginį vedė Pakruojo kultūros centro direktorė Arina Janeliūnienė.

Daugiau nuotraukų rasite:

https://www.facebook.com/pg/pakruojorajonosavivaldybe/photos/?tab=album&album_id=719880782136717

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

 

Facebook
Atgal