Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Kultūros programos atidarymo renginys Pakruojo sinagogojeSpausdinimo versija

  Ketvirtadienį Centrinė projektų valdymo agentūra ir Kultūros ministerija sukvietė iš visos Lietuvos neabejingus kultūros paveldo išsaugojimui į Kultūros programos pristatymą Pakruojo 2017 m. atrestauruotoje medinėje sinagogoje.

  Renginį vedęs Lietuvos dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas pabrėžė, kad neatsitiktinai pasirinkta ši renginio vieta: objekto tvarkybos ir pritaikymo kultūros ir viešosioms reikmėms darbai buvo iš dalies finansuoti Europos ekonominės erdvės lėšomis, pastatas labai sėkmingai pritaikytas kultūriniams rajono gyventojų poreikiams ir yra vienas iš nuolat lankomų turizmo Lietuvoje objektų.

  Gausų susirinkusiųjų būrį sveikino Kultūros viceministrė Regina Jaskelevičienė, Centrinė projektų valdymo agentūros direktorė Lidija Kašubienė, Finansinių mechanizmų valdybos atstovas Marton Matko.

  Kultūros programą pristatė Kultūros ministerijos Strateginių sprendimų palaikymų grupės vadovė Eglė Saudargaitė. Ji dėkojo programos iniciatoriams ir kūrėjams, programoje dalyvaujančioms donorų šalių organizacijoms, įvardino programos galimybes ir iššūkius. Pranešimus skaitė Lietuvos dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas, svečiai iš Norvegijos, Kultūros paveldo departamento atstovas Alfredas Jomantas, Bistrampolio dvaro atstovas Rimantas Gudelis, Centrinės projektų valdymo agentūros atstovas Eugenijus Kaminskis. Pranešimuose akcentuota kultūrinio bendradarbiavimo regionuose svarba, gerų ir sėkmingų idėjų, patirčių perėmimo galimybės iš kultūros paveldo objektų valdymo praktikos Slovakijoje, kalbėta apie kultūrinį verslumą ir tvarumą – investicijas kultūros paveldo objektuose, apie kūrybišką vietokūrą, kuri sujungtų kultūrą ir bendruomenes, skatinant atsižvelgti į vietos kontekstą, konkrečius poreikius, tradicijų atgaivinimą, bendrus interesus. 

  Organizatorių kvietimu renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, savivaldybės mero padėjėja Simona Lipskytė, savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus kultūros paveldo vyriausiasis specialistas, laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas, Mindaugas Veliulis, savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, jo pavaduotoja Lina Mikolaitytė, Pakruojo kultūros centro direktorė Renata Budrienė.

 

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

 

Nuotraukos Simonos Lipskytės

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS