Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Vaistų įsigijimas karantino metu, negalintiems nuvykti į vaistinęSpausdinimo versija

Sveikatos apsaugos ministerija (toliau - SAM) reaguodama į šalyje paskelbtą karantiną, teikia informaciją apie vaistinių preparatų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (toliau - MPP) įsigijimo būdus neišvykus iš namų.

Nereceptinius vaistus ir vaistinių prekes (medicinos priemones ir kt.) galima įsigyti nuotoliniu būdu šiose vaistinėse:

Jei nereceptinių vaistų reikia nedelsiant arba reikia įsigyti receptinių vaistų ar kompensuojamųjų MPP pagal receptą, kreipkitės pagalbos į šeimos narius ar draugus (toliau –asmuo), kuriems nėra taikomas izoliavimosi režimas.

SVARBU NEPAMIRŠTI
Jeigu pacientui išrašytas elektroninis receptas:
1) e. sveikatos portale www.esveikata.ltturi įgalioti šį asmenį įsigyti vaistus ar MPP, pagal išrašytus elektroninius receptus.
Detalią instrukciją, kaip suteikti atstovui teisę įsigyti jums išrašytus vaistus galite rasti čia: https://vaizdas.esveikata.lt/pdf/R.9.1_ESPBI_IS_naudotoju_vadovas_(pacientu_portalas)_v3_1.pdf
(Kaip suteikti atstovavimą –informacija 95 psl.  Kaip priimti suteiktą atstovavimą–informacija 88 psl.)
2) Jeigu pacientas neturi pirmiau minėtos galimybės, gydytojas, išrašydamas e. receptą, gali įgalioti konkretų asmenį.
Atstovas turi patvirtinti atstovavimą prisijungęs prie savo paskyros www.esveikata.lt. Tokiu atveju įgaliotas asmuo, prisijungdamas prie savo paskyros portale www.esveikata.lt , gali nupirkti pacientui išrašytus vaistus vaistinėje pateikus savo asmens dokumentą.
3) Tėvams, kurie turi nepilnamečių vaikų, įgaliojimo teisės yra suteiktos automatiškai.

Įgaliotas asmuo privalo pateikti farmacijos specialistui savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tokiu būdu jis patvirtina tapatybę (kad perka sau ar įgaliojusiam asmeniui). Atkreipiame dėmesį, kad reikia informuoti farmacijos specialistą, jog vaistai ar kompensuojamosios MPP bus perkami atstovaujamam asmeniui.

Jeigu nėra galimybių e. sveikatos portale įgalioti kito asmens, tuomet asmeniui, perkančiam Jums vaistui, turite pasakyti savo vardą, pavardę ir asmens kodą, kuriuos jis nurodys vaistinėje dirbančiam farmacijos specialistui.

Jei vaistai ar kompensuojamosios MPP įsigyjamos pagal popierinį receptą, jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų pateikti nereikia.

ATKREIPIAME DĖMESĮ
Pacientams yra sudaryta galimybė į gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu, t. y. be fizinio apsilankymo. Esant indikacijoms gydantis gydytojas pacientui reikalingus receptinius vaistus ir (ar) MPP išrašys nuotoliniu būdu.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

www.pakruojis.lt skiltyje „KARANTINAS" - rekomendacijos, taisyklės, įmonių kontaktai, darbo laikas.

Facebook
Atgal