Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Kaip „viltiečiai“ vasarą palydėjo....Spausdinimo versija

Laikas bėga greitai... Bet vasaros laikas turi savybę bėgti dar greičiau nei įprastai. Mes, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo Viltis“ nariai, turime tradiciją kabineto, kuriame vykdome projekto veiklas, langus pasipuošti atsižvelgiant į metų laikus. Ir kas kartą puošdami langus mes kalbamės apie metų laikų kaitą... Vasarą, klijuodami ant langų ryškiaspalvius paukštelius, šnekučiavomės, kad nespėsime pastebėti, o ir vėl teks ruoštis rudeniui bei žiemai. Taip ir nutiko. Nors vasara pralėkė žaibiškai, mes per ją spėjome nuveikti tikrai nemažai. Prisimenant didžiuosius šiuos vasaros džiaugsmus, visų veiduose atsiranda plačios šypsenos.

Vasarą pradėjome prisidėdami prie Pakruojo kultūros centro organizuojamo renginio „Sveikinam vasarą". „Viltiečiai“ kvietė visus – didelius ir mažus į stilizuotų vėjo malūnėlių dirbtuvėles. Ant spalvotų vėjo malūnėlių visi norintys galėjo piešti, rašyti, klijuoti įvairias aplikacijas ir, žinoma, papuoštą malūnėlį, kaip vasaros šauklį, neštis namo.

Vėliau Linksmučių pušyne paminėjome tradicinę šeimų šventę „Aš ir Tu – MES ŠEIMA“. Visi susirinkę – bendrijos nariai, jų šeimos nariai bei draugai iš grupinio gyvenimo namų – su nuostaba stebėjome Lietuvos Kinologų draugijos dresuotojo Vaidoto Andrikonio ir jo veislyno „Vilkolakis“ augintinių pasirodymą bei bendrijos nario Adomo Stasiukaičio kartu su tėvais parodytą neverbalinę muzikinę programėlę. Šventėje netruko nei linksmų estafečių, nei skambių dainų, nei nuoširdžių pašnekesių ir skanių vaišių.

Taip pat šią vasarą buvo daug smagių pasivaikščiojimų ir pasisėdėjimų tiek prie visus džiuginančio fontano, tiek prie gaivinančio vandens telkinio. Nepraleidome progos nuvykti į Talačkoniuose vykusią tradicinę respublikinę Lietuvos neįgaliųjų šventę. Vykdydami 2019 m. Pakruojo rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektą „Pažink Lietuvą – Anykščių kraštą“, net 44 asmenys turėjome galimybę praskaidrinti savo vasarą naujais įspūdžiais. Į kelionę po Anykščių kraštą pakviesti ir aktyvūs bendrijos nariai, ir tie, kurie labiau atitolę nuo įvairių siūlomų socialinių paslaugų, ir, skatinant savanorystę, neįgaliųjų artimieji. Pastarieji prieš kelionę buvo supažindinti su Anykščių kraštu ir jo lankytinomis vietomis, todėl ekskursijos metu tapo puikūs gidai visai keliaujančiųjų grupei.

Būtų gėda keliauti po Lietuvą ir nepasidžiaugti savojo krašto įspūdingais renginiais. Todėl, sulaukę dvariškio pažymėjimų, išsiruošėme grožėtis Pakruojo dvaro gėlių festivaliu. Ir tikrai buvo verta! Įspūdingi vaizdai tiesiog atėmė žadą ir lengvai ištraukė kiekvieno pasižadėjimą dar kartą apsilankyti ir pasigrožėti gėlių meniniais kūriniais.

Paskutinės vasaros savaitės taip pat buvo kupinos veiklų ir smagių nuotykių. Rugpjūčio 20 d. apsilankėme Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre, kur vyko tradicinė stovykla „Vasaros aidas 2019“. Dalyvavome popietėje „Viskas apie muilą“. Susitikome su draugais, bendravome ir džiaugėmės puikia ir informatyvia popiete. Gaminomės muiliukus, šokome burbulų šokį, išbandėme burbulų pirštines, pūtėme didžiulius muilo burbulus, kūrėme burbulų paveikslą, skanavome vaišes ir džiaugėmės bičiulyste.

Priešpaskutinį vasaros savaitgalį turėjome galimybę dalyvauti Pakruojo šventėje pirmą kartą organizuojamose socialinių erdvių ir užimtumo dirbtuvėlėse. Jose darbavomės ir patys, ir kvietėme šventės dalyvius pasigaminti po atviruką. Sulaukėme tikrai nemažai dėmesio ir gražių žodžių, o tai kiekvienam iš mūsų be galo svarbu.

Nors vasara prabėgo greitai, smagu kad mes, bendrijos „Pakruojo Viltis“ nariai, turime ką papasakoti ir kuo pasidžiaugti. O svarbiausia – ne kelionės ar šventės faktas, bet emocija, kurią pavyko visiems drauge išgyventi. Todėl pažadėjome vieni kitiems tokias džiugias emocijas kurti bei skleisti tiek rudenį, tiek žiemą. Tegul praėjusi vasara dar ilgai išlieka kiekvieno širdyje!


Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo Viltis“
socialinė darbuotoja Justina Juškaitė

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS