Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Konkurse sužibėjo gidė RasaSpausdinimo versija

Europos socialinio fondo agentūra tradiciškai iniciavo konkursą „Žingsniai“, kuriame dalyvavo 2014–2020 m. laikotarpio ESF lėšomis finansuoti projektai ir jų dalyviai. Šiam konkursui pristatytas Pakruojo verslo informacijos centro projektas „Pakruojo miesto ekonomiškai neaktyvių gyventojų užimtumo didinimas siekiant pagerinti įsidarbinimo galimybes“, įgyvendintas pagal Pakruojo miesto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategiją. Komisija, gavusi paraiškas, iš visos šalies atrinko 10 sėkmės istorijų – asmenybių, prie kurių gyvenimo pasikeitimo prisidėjo projektų veiklos. Viena iš jų – pakruojietė Rasa Lekienė. Moteris, kuri dalyvavusi minėtame projekte, tapo gide, o jos istorija buvo pristatyta iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje sostinėje, Vaidilos teatre.

„Maži darbai gali virsti stebuklais“ – taip pavadinta konferencija-šventė, kurią vedė televizijos laidų vedėjas Paulius Skučas. Su į renginį susirinkusiais projektų rengėjais ir herojais iš visos Lietuvos savo mintimis apie projektinę, savanorystės naudą dalinosi aktorė, socialinės iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ kūrėja Indrė Stonkuvienė, kulinarinių laidų autorius, žurnalistas Alfas Ivanauskas, aktorė Ilona Balsytė. Žinomi žmonės drąsino projektų vykdytojus – visada bus tokių, kurie kritikuos dėl savanoriškos veiklos, tačiau įgyvendinti projektai ir jų dėka padaryti geri darbai visada atperka triūsą ir neigiamus komentarus.

Susirinkusius pasveikino Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis, pranešimą „Kai buvau be vilties ir krypties. Kaip veikia socialinė sistema ištikus krizei“ pristatė VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorė Audronė Balčiūnienė, dainas dovanojo grupė „Baltasis kiras“.

Kiekvienas iš nominantų dar vasarą buvo pakviestas nusifilmuoti trumpame video reportaže ir papasakoti savo istoriją. Didžiajame ekrane pasirodė ir R. Lekienės istorija, filmuota dar gėlėmis žydinčiame Pakruojo dvare. Pakruojietės istorija aprašyta ir specialiai šiam konkursui išleistame žurnale „Žingsniai“, kurį galima įsigyti ir spaudos prekybos vietose.

Visi nominantai kviesti užlipti ant scenos, į Pakruojį grįžo R. Lekienės laimėta statulėlė, o moteris susirinkusiems padėkojo už įvertinimą ir pasidžiaugė, kad turėjo drąsos dalyvauti projekte, kuris išties jai padėjo gyvenime rasti naują veiklą ir darbo kryptį.

Sėkmės istorijos herojė Rasa iki projekto dirbo Pakruojo dvaro bilietų kasose, tačiau visada svajojo tapti gide. Pradėjusi dalyvauti projekte, moteris įgijo žinių, kaip profesionaliai vesti ekskursijas, susipažino su Pakruojo miesto ir rajono lankytinomis vietomis, gavo kvalifikacijos pažymėjimą. Jos autorinė ekskursija žydų tema įvertinta kaip viena geriausių iš visos grupės.

Projektas keitė dalyvės ne tik profesinę veiklą, bet ir asmenybės bruožus. Istorijos herojė, ruošdama autorinę ekskursiją iš žydų kultūros, kai ką pritaikė sau ir savo šeimai – vaikų auklėjimą, laiko leidimą kartu, veiklas. Visa ši istorija atsispindi video medžiagoje ir žurnale.

Įvertintą R. Lekienę sveikino kartu atvykusi gausi palaikymo komanda: mero padėjėja Simona Lipskytė įteikė mero Sauliaus Margio padėką, kurioje pažymėtas išskirtinis įvertinimas ir nominantės indėlis į Pakruojo vardo garsinimą, gražių žodžių negailėjo l. e. p. Pakruojo verslo informacijos centro direktorė Danutė Dominauskienė, Pakruojo miesto Vietos veiklos grupės projektų koordinatorė ir įgyvendintoja Vaida Šeižė, Pakruojo gidų asociacijos prezidentė Irma Norkevičienė, Pakruojo rajono savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Mikolaitytė.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės soc. paskyros nuotraukos

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS