Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Bus stiprinamas savivaldybių savarankiškumas ir atsakomybėSpausdinimo versija

Meras Saulius Margis drauge su kitais Lietuvos savivaldybių merais dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos surengtame kasmetiniame Regionų forume, skirtame svarbiausiems regionų politikos ir savivaldos plėtros klausimams aptarti. Be Prezidento Gitano Nausėdos, forume sveikinimo žodžius taip pat sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir LSA prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, viena iš forumo organizatorių, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, pagrindinį Regionų forumo pranešimą „Sėkmingos decentralizacijos kelias“ skaitė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Lietuvos skyriaus vadovas, decentralizacijos ekspertas Hansjörgas Blöchligeris. Regionų forume taip pat dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo, Vyriausybės nariai, Europos Parlamento Regioninės plėtros komiteto nariai iš Lietuvos, LSA atstovai ir svečiai iš visų šalies savivaldybių, parlamentinių partijų vadovai, Prezidento komandos nariai, finansų, savivaldos ir viešojo valdymo ekspertai.

Renginį, organizuotą kartu su Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), vainikavo šalies vadovo iniciatyva parlamentinių partijų ir Lietuvos savivaldybių atstovų pasirašytas memorandumas dėl savivaldybių savarankiškumo ir atsakomybės stiprinimo. „Regionų politika turi suteikti galimybę tiems regionams arba savivaldybėms, kurie yra suinteresuoti, kurie yra motyvuoti, kurie nori sukurti žmonėms geresnes darbo arba gyvenimo sąlygas. Tačiau tokių finansinių paskatų šiandien vis dar akivaizdžiai stokojame. Nepaisant šiokių tokių pasistūmėjimų šia linkme, manau, kad kol kas padarėme per mažai“, – Prezidentas sakė Regionų forumo atidarymo kalboje.

Kaip gerąjį pavyzdį šalies vadovas pateikė išplėstas galimybes savivaldybėms naudotis vidaus sandoriais, apie ką buvo daug diskutuota dar praėjusių metų Regionų forume. Prezidentas taip pat pabrėžė, kad reikia dar daugiau kalbėti apie didesnį savivaldybių finansinį savarankiškumą, investicijas ir naują ES finansinę perspektyvą, kuri atveria plačių galimybių prieiti prie labai reikalingų finansinių išteklių.

Prezidentas išreiškė viltį, kad tvirtu pagrindu tolesnėms diskusijoms ir konkretiems darbams regionų politikos srityje taps Prezidentūroje pusę metų dirbusios „Kurk Lietuvai“ projekto komandos atliktas tyrimas. Parengti pasiūlymai dėl savivaldybių savarankiškumo stiprinimo atsirado po intensyvių konsultacijų su savivaldybėmis ir centrinės valdžios institucijomis, todėl, šalies vadovo teigimu, jie padės ieškant bendrų sprendimų.

Pasak Prezidento, itin svarbų postūmį stiprinti pasitikėjimu ir partneryste grįstus santykius tarp centrinės valdžios bei vietos valdžios institucijų turi duoti bendras memorandumas, kurį per antrąją Regionų forumo dalį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pasirašė parlamentinių partijų ir Lietuvos savivaldybių atstovai.

Šiuo dokumentu siekiame užtikrinti, kad esminiai centrinės ir vietos valdžios partnerystės tikslai nepasimestų politinių ciklų kaitoje. Džiaugiuosi, kad visi kartu atsigręžiame į regionus ir įsipareigojame stiprinti savivaldą“, – sakė Prezidentas.

Memorandumą pasirašiusios šalys įsipareigojo stiprinti Lietuvos savivaldybių savarankiškumą ir atsakomybę, taip pat didinti savivaldybių įtaką formuojant ir įgyvendinant regioninės politikos tikslus. Susitarta peržiūrėti funkcijų pasiskirstymą tarp centrinės ir vietos valdžių, taip pat plėsti savivaldybių finansinį savarankiškumą, užtikrinti šimtaprocentinį valstybės savivaldybėms deleguotų funkcijų finansavimą, stiprinti Lietuvos savivaldybių interesų atstovavimą Seime, Vyriausybėje ir kitose valstybės institucijose.

Dėl koronaviruso pandemijos (COVID-19) iššūkių Regionų forumas šiemet organizuotas laikantis griežtų saugumo priemonių, buvo ribojamas dalyvių skaičius atskirose Regionų forumo dalyse.

Parengta pagal Prezidento komunikacijos grupės informaciją
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos

Facebook
Atgal