Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Saugią ir sveiką aplinką kurkime kartu!Spausdinimo versija

  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariatui svarbu saugią ir sveiką aplinką Pakruojo rajone kurti kartu bendraujant ir bendradarbiaujant su visuomene, socialiniais partneriais.

  Ketvirtadienį (gegužės 30 d.) Pakruojyje, Vienybės aikštėje, vyko interaktyvus forumas jaunimui „Priklausomybėms sakom ne”, kurį organizavo Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Forumo metu Veiklos skyriaus viršininkas Ginas Pocevičius susirinkusiems pristatė esamą situaciją rajone, susijusią su psichoaktyvių medžiagų paplitimu jaunimo tarpe, apribojimais ir atsakomybe, kiti forumo pranešėjai: moderatorė Simona Albavičiūtė-Bandita, Respublikinės Vilniaus Universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras ULAC direktorius Saulius Čaplinskas laisva neįpareigojančia forma bendravo su jaunimu ir kalbėjo apie tai, kad galima ir reikia gyventi kitaip, be psichoaktyvių medžiagų, kad alternatyvų priklausomybėms yra, kad galima rasti savo gyvenimo „kaifą” kitoje vietoje ir kitokiomis priemonėmis ir būdais. Forumą vainikavo ir jo dalyvius išjudino ir įtraukė aktyviomis veiklomis - Ignas Bakėjus.

  Penktadienį (gegužės 31 d.) minint Pasaulinę dieną be tabako, bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė kartu su Visuomenės sveikatos biuro sveikatos specialiste Laisvida Badauskiene ir jaunaisiais policijos rėmėjais vykdė akciją „Obuolys vietoj cigaretės“, kurios metu aplankė per 10 socialinių partnerių - Pakruojo miesto įstaigų, kur bendravo su darbuotojais, taip pat kalbino sutiktus eismo dalyvius, darbininkus, kvietė keisti cigaretę į obuolį; tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad reikia rūpintis sveikata, saugoti save, taip pat dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Išdalinta apie 300 akcijos lankstinukų.

  Tą patį penktadienį Pakruojo rajono policijos komisariatas kartu su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriumi Pakruojyje organizavo bendrą prevencine priemonę „Smurtui ne!“. Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko susitikimas su Lietuvos probacijos tarnybos priežiūroje esančiais asmenimis, teistais už smurtines nusikalstamas veikas. Susitikimo metu bendruomenės pareigūnė J. Bialaglovė priminė kiekvieno žmogaus prigimtines teises ir laisves, jas ginančius įstatymus ir įstatymuose numatytą atsakomybę už jų pažeidimus, akcentavo tėvų, artimųjų ir kitų suaugusiųjų rodomą netinkamo elgesio pavyzdį vaikams ir įtaką jų raidai. Sveikatos stiprinimo specialistė L. Badauskienė kalbėjo apie savikontrolės svarbą ir būdus įvairiose konfliktinėse situacijose. Peržiūrėta ir aptarta vaizdinė situacija, dėl smurto artimoje aplinkoje, kuri sukėlė nemažai diskusijų apie aukų, skriaudikų vaidmenis, jų savijautą smurto metu ir pasekmes. Diskutuota, apie kitokio – „geresnio, sveikesnio, saugesnio“ gyvenimo alternatyvas, apie galimybes keisti savo elgesį, gyvenimo būdą.

  Penktadienio pavakarę bendruomenės pareigūnė J. Bialaglovė dalyvavo Sigutėnų kaimo bendruomenės, kurioje veikia „Saugi kaimynystė“ grupė, susirinkime. Susirinkusiems priminta, kas yra „Saugi kaimynystė“, akcentavo bendruomenės narių, policijos ir seniūnijos tarpusavio bendradarbiavimo būdus ir galimybes kuriant saugesnę gyvenamąją aplinką, pristatyta kriminogeninė situacija Pakruojo rajone ir būtent šioje gyvenvietėje. Aptarti naujausi sukčiavimo būdai, visuomenė raginta nesudaryti sąlygų vogti, sukčiauti, o saugoti savo turtą, netoleruoti nelegalios prekybos (alkoholiniais gėrimais, akcizinėmis prekėmis), stebėti aplinką ir apie pastebėtus įtarimą keliančius reiškinius, asmenis ir pan. - pranešti bendruoju pagalbos telefonu. Susirinkimų metu išklausyti bendruomenės narių pageidavimai, nusiskundimai, atsakyta į pateiktus klausimus.

Jurgita Bialaglovė

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Pakruojo rajono policijos komisariato

Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja

(bendruomenės pareigūnė)


Nuotraukos teksto autorės

 

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS