Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Netradicinė pamoka savivaldybėjeSpausdinimo versija

Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos ketvirtokai, kartu su savo mokytoja Dijana Katiliene ir Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininke, neformaliojo vaikų švietimo programos vadove Greta Jasiūniene lankėsi savivaldybėje. Apsilankymo tikslas – daugiau sužinoti apie savivaldybės darbuotojų profesijas, darbo pobūdį, pareigas, o taip pat ir iš arčiau susipažinti su visa savivaldybės veikla.

Būrį ketvirtokų, pirmiausia priėmė meras Saulius Margis, papasakojęs apie mero darbą, pagrindines pareigas, kiekvienos dienos iššūkius. Vaikai domėjosi, ar meras turi laisvo laiko, kiek valandų dirba, pasitaikė ir daug rimtesnių klausimų – ką galvoja apie plastiko gamtoje mažinimą, kitas gamtosaugos problemas.

Vėliau delegaciją priėmė administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, papasakojusi apie savo darbo pobūdį ir visą administraciją. Vaikai žinojo atsakymus į visus direktorės klausimus – atsakė, kurios miesto gatvės atnaujintos, pastebėjo ir kitus renovacijų projektus, o taip pat turėjo aiškių pastabų dėl duobėtų įvažiavimų ar kelių, kur, jų manymu, reikalingi remonto darbai. Kartu pakalbėta ir apie tėvelių mokamus mokesčius, ir kam jie reikalingi, darbuotojų skaičių savivaldybėje, jų darbus ir vykdomus projektus.

Smulkiau savo darbą pristatė ir Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jovita Kirdeikienė – vaikai stebėjosi, kiek daug atsakomybių turi vienas skyrius, turintis du poskyrius.

Netradicinė pamoka užbaigta didžiojoje savivaldybės salėje, kur kiekvienas galėjo „pasimatuoti“ rajono tarybos narių kėdes ir išbandyti mikrofonus. Mero padėjėja Simona Lipskytė papasakojo apie Tarybos veiklą ir kiekvieno Tarybos nario atsakomybes. Moksleiviai sužinojo, kaip vyksta posėdžiai, kaip pristatomi klausimai, kodėl Tarybos nariai turi nusišalinti nuo kai kurių klausimų, kaip vyksta diskusijos, kada sakomi pareiškimai.

Moksleiviai trumpai pasidalino įspūdžiais iš praleisto laiko – darbas savivaldybėje yra rimtas, tačiau atrodo labai įdomus ir nuolat besikeičiantis.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotraukos

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS