Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Švelninamos karantino sąlygosSpausdinimo versija

Vyriausybė, atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, priėmė sprendimą dar švelninti karantino sąlygas. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki gegužės 31 d. 24 val.

VIS DAR PRIVALOMA SAVIIZOLIACIJA
Asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių,
Taip pat ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis privaloma 14 dienų izoliacija.

Draudimas netaikomas:

 • Lietuvos Respublikos,  Latvijos Respublikos, Estijos Respublikos ir Lenkijos Respublikos piliečiams, grįžusiems ar atvykusiems iš Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ar Lenkijos Respublikos, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, sveikatos priežiūros specialistus, atvykstančius teikti transplantacijos paslaugų, bei oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose.

PAGRINDINIAI POKYČIAI
Asmenys įpareigojami:

 • parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus, laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 m atstumas ir trumpesnis nei 15 min. kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų;
 • vyresnius nei 6 metų, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) atvirose erdvėse: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose; viešose uždarose erdvėse, išskyrus
  • valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose ar sportuojant.

Rekomenduojama vyresniems nei 6 metų asmenims kitose viešose atvirose erdvėse, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

SVEIKATINIMO IR GROŽIO PASLAUGOS
Nuo gegužės 18 d. leidžiama teikti grožio paslaugas. Privaloma laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimu Nr. V-1117, patvirtintų būtinųjų sąlygų grožio paslaugas teikiančiosioms vietoms ir jų darbuotojams.  

VIEŠASIS MAITINIMAS, PREKYBA
Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla leidžiama nuo 8 iki 22 valandos.
Darbo laiko ribojimas netaikomas:

 • kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais;
 • kai viešasis maitinimas organizuojamas atvirose erdvėse.

KULTŪRA, LAISVALAIKIS, PRAMOGOS
Nuo gegužės 18 d.:

 • Galima organizuoti renginius atvirose ir uždarose erdvėse. Organizatoriai turi užtikrinti, kad  renginyje dalyvautų ne daugiau nei 30 dalyvių (žiūrovų) ir užtikrinti ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.
 • Leidžiama 5 žmonių grupėms lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, apžvalgos bokštuose, parkuose, zoologijos, botanikos soduose, ekskursijose.
 • Lankant archyvus, bibliotekas ir muziejus turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių.
 • Sporto klubuose turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir išlaikytas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių, grupių, vietoje anksčiau galiojusio 10 metrų. Šis reikalavimas įsigalios gegužės 18 d.

Su nutarimu galite susipažinti čia.
Karantino metu pastebėję pažeidimus galite kreiptis 112.
Koronaviruso karštoji linija – 1808.
Svarbiausią informaciją dėl koronaviruso rasite www.koronastop.lt.

Parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020