Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Mobilizacijos tyrinėjamosios stalo pratybos ,,Mobilizacija Šiaulių apskrityje 2019“Spausdinimo versija

     Gruodžio 3–4 d. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos už valstybinių mobilizacinių bei priimančiosios šalies paramos teikimo užduočių vykdymą atsakingi darbuotojai dalyvavo mobilizacijos tyrinėjamosiose stalo pratybose ,,Mobilizacija Šiaulių apskrityje 2019“. Pratybos vyko Šiaulių rajono savivaldybėje, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.  

     Pratybų tikslas – įvertinti Šiaulių apskrityje esančių savivaldybių ir kitų mobilizacijos sistemų subjektų pasirengimą ir veiksmų suderinamumą, užtikrinant gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas paskelbus mobilizaciją ir skirtingų karinio konflikto fazių metu.

     Pratybose dalyvavo Šiaulių apskrities savivaldybės, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, Šiaulių apskrities generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų oro gynybos bataliono, kitų suinteresuotų ūkio subjektų atstovai.

     Pirmą pratybų dieną pratybų dalyviams vyko seminaras. Jo metu buvo aptartas valstybės pasiruošimo mobilizacijai ar karinei krizei klausimas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vaidmuo valstybės gynyboje, priimančios šalies parama, šeimos pasiruošimas karinei krizei – praktiniai patarimai.

     Antrą pratybų dieną Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai pratybų dalyviams pateikė dvi užduotis: hibridinės grėsmės mobilizacija ir priešiškų pajėgų įsiveržimas į Lietuvos Respublikos teritoriją. Buvo numatytos bendrosios, karinės, socialinės, informacinės ir infrastruktūrinės situacijos. Pratybų dalyviai turėjo išnagrinėti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo užtikrinimo, svarbių objektų apsaugos, gyventojų aprūpinimo būtiniausiais maisto produktais ir prekėmis, policijos panaudojimo atvykstančių pajėgų konvojų apsaugai ir palydai, viešosios tvarkos, sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo, sąveikos ir veiksmų koordinavimo tarp kariuomenės ir savivaldybės bei kitų institucijų, humanitarinės pagalbos sandėliavimo, paskirstymo ir išdavimo gyventojams, pabėgėlių priėmimo ir apgyvendinimo bei kitus aktualius klausimus.

     Apibendrinat pratybas buvo vieningai nuspręsta, kad tokios pratybos labai naudingos. Dalyvių  nuomone, tokias pratybas reikėtų organizuoti nors kartą per metus ir pakviesti dalyvauti įvairių ministerijų, departamentų, valstybinių institucijų ir ūkio subjektų, kitų įstaigų atstovus.

Vyriausioji specialistė civilinei saugai ir mobilizacijai
Daiva Rocienė
Nuotraukos D. Zikienės

Facebook
Atgal