Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Policija ragina gyventojus būti atsakingusSpausdinimo versija

Pakruojo rajono policijos komisariatas perspėja, kad policijos pareigūnai kartu su kitų kompetentingų įstaigų darbuotojais vykdo karantino režimo kontrolę prižiūrimoje teritorijoje. Pažymime, kad karantinas pratęstas iki balandžio 13 d., kad gyventojams sugriežtinti reikalavimai, dėl elgesio viešosiose vietose:

  • parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose galima lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus (rūpintojus), laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 minučių kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas);
  • prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, lankytis po vieną šeimos narį;
  • rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, apsaugines pirštines.

Užtikrindami viešą tvarką ir rimtį, žmonių saugumą, policijos pareigūnai stebi, tikrina gyventojų pamėgtas atviras viešąsias erdves, įvertinę riziką ir imantis visų atsargumo priemonių reaguoja į pastebėtus galimus teisės pažeidimus ar gautus pilietiškų gyventojų prašymus (pranešimus), susijusius su karantino sąlygų nevykdymu.

Tikslas – asmenis (tik fizinius, tiek juridinius) įspėti, pareikalauti nutraukti daromą pažeidimą (nesiburiuoti, laikytis saugaus atstumo, išsiskirstyti, nutraukti neteisėtą veiklą ir kt.). Tie, kurie į policijos pareigūnų ar kitų kompetentingų institucijų darbuotojų perspėjimus, teisėtus nurodymus, reikalavimus piktybiškai nereaguos, atsakys įstatymų nustatyta tvarka:

  • už policijos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą gresia bauda nuo 90 - 140 eurų (LR Administracinių nusižengimų kodekso 506 str. 4 d.);
  • už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda asmenims nuo 60-600 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims bauda nuo 140-1200 eurų (LR Administracinių nusižengimų kodekso 45 str.);
  • LR Baudžiamojo kodekso 277 str. Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas:
    • 1 d. - tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų;
    • 2 d. - tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Policija ragina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis: prašymus, skundus ir pranešimus, išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais teikti per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt; dėl konsultacijos kreiptis: el. paštu info@policija.lt, nemokamu telefonu 8 700 60000 arba socialinio tinklo feisbuko paskyroje „Lietuvos policija“; apie pasikėsinimą įvykdyti ar įvykdytą teisės pažeidimą kuo skubiau pranešti policijai skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Su koronavirusu ir sveikata susijusiais klausimais skambinkite į visą parą veikiančią karštąją koronaviruso liniją tel. 1808.

Lietuvos policija. Ginti. Saugoti. Padėti.

Jurgita Bialaglovė
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pakruojo rajono policijos komisariato
Veiklos skyriaus tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Facebook
Atgal