Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Policijos ir visuomenės diskusija apie saugios aplinkos kūrimą Spausdinimo versija

Spalio 10 dieną Pakruojo rajono policijos pareigūnai organizavo susirinkimą visuomenės atstovams. Į pokalbį-diskusiją su policijos pareigūnais atvyko Pakruojo rajono bendruomenių, bendrijų, Saugių kaimynysčių grupių pirmininkai, seniūnaičiai, savivaldos atstovai, policijos rėmėjai. Pagrindinė tema – saugios aplinkos kūrimas Pakruojo rajone.

Susitikimo metu pristatyta esama kriminogeninė situacija rajone ir atskirose seniūnijose, išskirtos jose esančios probleminės vietos – „karštieji“ taškai, aptartas Pakruojo rajono komisariato pareigūnų atliktas prevencinis darbas, rezultatai. Akcentuota, kas yra „saugios kaimynystės“ projektas, jo privalumai. Bendruomenių atstovai pripažino, kad labai svarbu artimiau bendrauti su kaimynais, stebėti savo gyvenamąją aplinką, dalinosi gerosios praktikos pavyzdžiais.

Saugios kaimynystės veiklas vykdančiose teritorijose, kur kaimynai kartu stebi aplinką ir rūpinasi vienas kito saugumu, vagysčių, įsilaužimų, vandalizmo bei sukčiavimo atvejų skaičius ir netgi Kelių eismo taisyklių pažeidimų skaičius gali gerokai sumažėti.

Smagu išgirsti, kad bendruomenės vis labiau pasitiki policija, mato permainas sistemoje, teigia, kad įkūrus jų aplinkoje saugią kaimynystę, žmonės jaučiasi ramesni, saugesni. Diskusijų ir pokalbių metu policijos pareigūnai išklausė visuomenės narių pastebėjimus, pasiūlymus, dėl esamų negatyvių reiškinių, problemų, į kuriuos bus atsižvelgta ir imtasi atitinkamų prevencinių priemonių, pasitelkiant pagalbai ir bendruomenės aktyvistus, socialinius partnerius.

Džiugu, kad tokių susirinkimų metu visi galime aptarti bendrą norą kurti saugią ir tvarkingą aplinką. Pakruojo rajono bendruomenės pareigūnai ragina visuomenę nebūti abejingai savo ir aplinkinių saugumui ir burtis į saugios kaimynystės grupes, o pastebėjus įtartinas transporto priemones, asmenis ar daromus teisės pažeidimus  nedelsiant apie tai pranešti policijai Skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba kreiptis į artimiausią policijos įstaigą.

Jurgita Bialaglovė
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pakruojo rajono policijos komisariato
Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja
(bendruomenės pareigūnė)

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS