Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Paminėtas Baltijos kelio 30-metisSpausdinimo versija

  Rugpjūčio 23 d. paminėjome Baltijos kelio 30-metį. Lygiai antrą valandą po pietų pilnas autobusas Pakruojo žmonių išvyko į Morkūnų kaimą (Pasvalio r. sav.), kur stovi simbolinis pakruojiškių kryžius Baltijos keliui atminti. Prie kryžiaus žmonės susibūrė Atminties valandėlei, kurią vedė Pakruojo kultūros centro projektų vadovė Birutė Černikienė. Joje dalyvavo dekanas Remigijus Čekavičius, Seimo nariai, Pakruojo rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai. Vakare Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje laikytos šventos mišios.

  Vėliau Pakruojo Vienybės aikštėje pakruojiečiai ir miesto svečiai dalyvavo Pakruojo kultūros centro organizuotame renginyje, kurį vedė kultūros centro direktorė Renata Budrienė.

  Baltijos kelio dvasią sukūrė senovinių mašinų kolona. Pakruojo senovinės technikos klubas (vadovas Marius Senulis) ir Šiaulių „Senų ratų“ klubas (prezidentas Aivaras Laurinavičius) Kęstučio gatvėje išrikiavo automobilius, kuriais prieš 30 metų žmonės važiavo į Baltijos kelią, kad išreikštų savo valią ir visam pasauliui parodytų savo laisvės siekį. Iš automobilių buvo iškeltos drobės – senosios nuotraukos kaip Baltijos kelio liudininkės – ir eksponuotos čia pat aikštėje.

  Renginyje dalyvavo ir kitokios technikos gerbėjai – motociklininkai. Jiems – išskirtinis dėmesys, nes pakruojiečių komanda nusprendė dalyvauti ralyje, skirtame šiai iškiliai progai paminėti. Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis perdavė ralio dalyviams Pakruojo rajono savivaldybės vėliavą, kuri rugpjūčio 24 d. plevėsavo intelektualioje dešimties valandų kelionėje. Ralyje daugiau kaip 1000 motociklininkų, atstovavusių savo miestams ir savivaldybėms, važiavo susipažinti su Baltijos kelio herojais – iniciatoriais, rizikavusiais, bet kūrusiais šią visai Lietuvai svarbią iniciatyvą.

  Ovacijų ir nuostabos sukėlė virš aikštės praskridę oro balionai ir tiesiog iš dangaus pabirę visokių spalvų kardeliai – gėlės, kurias 1989-aisiais rankose laikė Baltijos kelio dalyviai.

  Tą vakarą paskelbta Pakruojo šventės „Kampelis širdžiai brangus“ pradžia. Meras Saulius Margis, Rundalės savivaldybės atstovė Lilita Lauskiniece bei Šiaurės Pernumos savivaldybės tarybos pirmininkė Ulė Vaper pakėlė Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių vėliavas bei tarė sveikinimo žodžius. Dainavo Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos auklėtinis Aretas Stankūnas ir jo mokytoja Arina Janeliūnienė, Rundalės moterų vokalinis ansamblis „Naktsvijoles“ (vadovė Kristine Kudriavceva). Estišką polką kaimynams estams ir linksmą latvių šokį draugams iš Latvijos padovanojo Pakruojo „Reketys“ (vadovė Sigutė Malinauskienė), kuriems talkino Pakruojo kultūros centro muzikantai Gintautas Gvazdauskas, Rolandas Sereika ir Fausta Šneideraitytė.

  Vėliau skambant Baltijos kelio himnui renginyje dalyvavę pakruojiečiai ir svečiai pabandė atkurti vienybės aktą ir susikibę rankomis apjuosė Vienybės aikštę. Į aikštės vidurį, nešdami degančius fakelus, atėjo trys Baltijos šalis simbolizuojančios poros. Iškilmingai suskambo Lietuvos, Latvijos ir Estijos himnai.

  Po iškilmingos šventės dalies koncertavo gyvo garso grupė iš Šiaulių „Kitava“, dangų raižė lazerių šviesos. Norintys pasimėgauti vasaros vakaru galėjo šėlti diskotekoje „Atgal į 89-uosius“, kurią vedė DJ Arnas.

 

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Nuotraukos R. Nikalajevienės

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS