Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Brangūs Pakruojo rajono gyventojai,Spausdinimo versija

Lietuvoje įvedus karantiną, iki kovo 30-osios gyvensime tikrai neįprastai. Visoje šalyje įsigaliojo griežta tvarka dėl lankymosi įvairiose institucijose, įstaigose, organizacijose, parduotuvėse. Atsižvelgiant į situaciją, buvo nuspręsta griežtas priemones taikyti ir Pakruojo rajono savivaldybėje bei seniūnijose, visose mūsų įmonėse, kultūros centruose, bibliotekose – nuo šiol darbas vyksta be lankytojų, nuotoliniu būdu. Dar kartą labai prašau – atidėkite nebūtinus vizitus į įstaigas, o į visus klausimus mūsų specialistai jums atsakys telefonu arba elektroniniu paštu.

Sukoordinuota visų specialistų veikla – stengiamės, kad būtų užtikrintas sklandus savivaldybės darbas, tačiau kuo daugiau specialistų jį galėtų dirbti iš namų, o jei bus darbe – kabinetuose būtų tik po vieną, patalpos būtų dažnai vėdinamos ir dezinfekuojamos. Tikiu, kad visi darbdaviai, turėdami galimybes, taikys tas pačias taisykles – KUO MAŽIAU KONTAKTŲ VIENIEMS SU KITAIS IR KUO DAUGIAU DARBO NUOTOLINIU BŪDU.

Informacija apie situaciją nuolat keičiamės su Pakruojo ligoninės, Pakruojo pirminės sveikatos priežiūros centro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovais ir specialistais, operatyviai gyventojus apie situaciją stengiamės informuoti interneto, socialinių tinklų ir spaudos pagalba.

Jau spėjome gauti pranešimų dėl asmenų, grįžusių iš užsienio, tačiau nesiimančių saviizoliacijos (14 dienų turi būti namuose ar kitose patalpose, be pašalinių asmenų). Į tokius pranešimus griežtai reaguosime perduodami informaciją policijai – neatsakingas požiūris netoleruojamas ir visi turi imtis saugos priemonių.

Savivaldybė yra numačiusi patalpas tiems asmenims, kurie yra grįžę iš užsienio, tačiau saviizoliuotis savo namuose ar butuose negali dėl įvairių priežasčių – dėl tokių patalpų saviizoliacijai skyrimo prašau skambinti vyr. specialistei (civilinei saugai ir mobilizacijai) Daivai Rocienei tel. (8 421) 61 054, mob. 8 614 51 544.

Pakruojo ligoninė ir Pakruojo pirminės sveikatos priežiūros centras itin apribojo teikiamas paslaugas – kreiptis į medicinos įstaigas prašoma tik išskirtiniais atvejais, prieš ateinant būtinai paskambinti savo šeimos gydytojui.

Iki kovo 28 d. AB „Pakruojo autotransportas“ autobusai važiuoja mokinių atostogų grafiku – yra dezinfekuojami pagal visas rekomendacijas.

Prekybos centrai ir mažesnės maisto parduotuvės dirba visame rajone, kaip ir vaistinių darbas užtikrinamas įprastu ritmu. Nors visos ūkinių prekių parduotuvės karantino metu veiklos vykdyti negali, kai kurios užtikrina galimybę prekes įsigyti nuotoliniu būdu, o jas atveža kurjeris.

Ypač vyresnio amžiaus žmonių, kurie patenka į rizikos grupę, prašau būti namuose, jei reikia į parduotuvę – joje lankytis kuo rečiau, prekių įsigyjant ilgesniam laikui, o nebūtinus vizitus į visas įstaigas atidėti, kol situacija bus saugesnė. Dažnai plaukite ir dezinfekuokite rankas, būtinai vėdinkite patalpas, dezinfekuokite rankenas, kitus dažnai liečiamus paviršius.

Taip pat prašau šiuo metu vengti susibūrimo vietų bažnyčiose – maldos namai visada atviri privačiai maldai, tačiau nebevyksta viešos pamaldos. Vyskupai ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas Šv. Mišias internetu, per televiziją, klausytis radijo bangomis.

Nereikia pasiduoti panikai – specialistai yra atsakingai pasiruošę bet kokiai situacijai, o rajone nėra nei vieno užfiksuoto koronos viruso atvejo.

Saugokime save, pasirūpinkime aplinkiniais – kaimynais ir pažįstamais. Šiuo metu paskambinti ir paklausti, ar nieko netrūksta, vengiant kontakto – geriausias sprendimas.

Linkiu sveikatos!

Meras Saulius Margis

Facebook
Atgal