Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Paskaita „Maitinimas krūtimi. Maitinimo prasmė. Maitinimo technika. Sunkumai ir kaip juos įveikti“Spausdinimo versija

Rugpjūčio 29 d. 13 val. Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (L.Giros g. 3) vyks paskaita
„Maitinimas krūtimi. Maitinimo prasmė. Maitinimo technika. Sunkumai ir kaip juos įveikti“
Norintys dalyvauti registruojasi telefonu 8 421 52097

Naujagimio maitinimas krūtimi - tai pats natūraliausias procesas, kuris yra labai svarbus tiek kūdikio, tiek motinos gyvenime. Per motinos pieną naujagimis gauna ne tik subalansuotą, šviežią, sterilų ir tik jam pritaikytą maistą, bet ir motinos artumą, meilę, emocinį ryšį. Būtent šio proceso metu formuojasi prieraišumo, saugumo jausmas.  Reta moteris negali maitinti kūdikio savo pienu dėl rimtų sveikatos problemų. Tačiau, kad  moteris galėtų ir norėtų žindyti naujagimį yra būtinos bent minimalios žinios, bei artimųjų, ypatingai vyro, palaikymas ir pagalba.
Maitinimo pradžioje gali susidaryti įspūdis, kad maitinimas krūtimi atima iš motinos labai daug laiko ir sukelia nepatogumus. Pirmiausia reikia suvokti ir įsiminti, kad žindymas - tai nėra namų areštas ar kalėjimas, žindymo laikotarpiu nesudėtinga užsiimti mėgstama veikla ir skirti laiko sau atsipalaiduoti, ypatingai, jeigu yra puiki artimųjų bei šeimos pagalba. Po gimdymo tiek naujagimis, tiek motina turi prisitaikyti vienas prie kito, išmokti daug naujų, bet paprastų dalykų, tik reikia kantrybės ir noro.
Žindymas yra unikalus procesas, labai naudingas ir svarbus naujagimiui, nes motinos piene yra visų kūdikiui būtinų ir subalansuotų maisto medžiagų, kurios lengvai įsisavinamos, todėl vaikui būna mažiau virškinimo problemų. Ypatingai svarbus yra priešpienis, nes su juo naujagimis gauna medžiagų, stiprinančių imunitetą. Taip pat, maitinimo krūtimi didelis privalumas - tai absoliutus pieno sterilumas, jis yra iš karto paruoštas vartoti, visada reikiamos temperatūros bei visada po ranka ir tai yra labai patogu: pvz., kelionėje kūdikį galima greitai pamaitinti, nereikia pirkti ir ruošti mišinėlių - tai yra didžiulis pliusas šeimos biudžetui. Taisyklingas, tinkamas žindymas neturi jokio neigiamo poveikio nei motinai, nei vaikui.
Pamąstykime ar verta atsisakyti žindymo ir jo teikiamų privalumų? O ką jau be kalbėti apie emocinį ryšį žindymo metu, kuris atsiranda glaudžiant kūdikį prie krūties, apkabinant, kalbinant jį, kartu su pienu suteikiant jam visą motinišką meilę. Juk jūsų kūdikėliui tik to ir tereikia - jūs esate jam visas pasaulis. Suteikime savo vaikui visa, kas geriausia.
Daugiau informacijos apie kūdikio maitinimo krūtimi privalumus suteiksime paskaitos metu. 

Ieva Jurėnė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019