Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Žeimelyje vėl išrinktas gražiausias jurgino žiedasSpausdinimo versija

  Savaitgalį Žeimelyje 4-ąjį kartą surengta šventė „Pražydo jurginai Žeimely“. Renginys prasidėjo Žiemgalos muziejuje, kuriame pristatyta nauja menininkės Marytės Collard skiautinių paroda „Vaizduotės skrydis“. Amerikoje gyvenusi menininkė šiuo metu apsistojusi Šiauliuose, tačiau jos parodos ir toliau puošia pasaulio meno galerijas. Vėliau visi susirinkusieji buvo pakviesti į Žeimelio liuteronų bažnyčią paklausyti aktoriaus Jokūbo Bareikio koncerto, o galiausiai parkelyje prie Žeimelio daugiafunkcio centro buvo ne tik grožimasi išskirtiniais jurginais, bet ir išrinktas daugiausiai simpatijų sulaukęs, šventės karaliumi tapęs žiedas.

  Pakruojo krašto Žiemgalos muziejaus, seniūnijos ir daugiafunkcio centro rengtoje šventėje susirinko didelis būrys žeimeliečių ir miestelio svečių. Pilna liuteronų bažnyčia klausėsi J. Bareikio atliekamų dainų – aktorius atliko ir savos kūrybos, ir kitų autorių kūrinius.

  Po koncerto visi persikėlė į parkelį prie daugiafunkcio centro – čia jau laukė išrikiuoti įvairių gėlininkų žiedai, kiekvienas šventės dalyvis turėjo teisę balsuoti už jam labiausiai patinkantį. Gražiausiu žiedu pripažintas Janinos Šimaitienės skaisčiai geltonos spalvos jurginas. Specialiai suburta komisija išrinko ir gražiausią puokštę, kurią sukūrė Emilija Bumblienė. Šiai žeimelietei už pagalbą ir nuoširdų bendradarbiavimą organizuojant jurginų šventę ir dalyvavimą miestelio renginiuose mero padėjėja Simona Lipskytė įteikė mero Sauliaus Margio padėką. Už aktyvumą ir bendruomeniškumą E. Bumblienę pasveikino ir rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Kazimiera Klabienė. Visus susirinkusius su gražia švente taip pat pasveikino administracijos direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna, miestelio seniūnė Vitalija Dobrovolskienė.

  Šventėje netrūko kitų veiklų – Žeimelio vaikų dienos centro lankytojai padėjo susikurti savo papuošalą, vyko tapytų ant šilko sijonukų pristatymas, fotografijų paroda, profesorė Asta Klimienė dalinosi žiniomis apie jurginų auginimą.

Renginį vedė Jurgita Vasiliauskienė su dukra Urte.

Mero padėjėja Simona Lipskytė

Autorės nuotraukos.

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS