Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Aptarti kelių priežiūros klausimaiSpausdinimo versija

 Pirmadienį Pakruojo rajono savivaldybės meras S. Gegieckas inicijavo savivaldybės vadovų, seniūnų, administracijos skyrių vedėjų ir specialistų susitikimą su AB „Kelių priežiūra“ Šiaurės vakarų regiono Pakruojo kelių tarnybos vadovu Vytautu Brobaičiu. Itin pavojingi žiemos reiškiniai – ledas, lijundra ir pūga – budrius išlikti ragina ne tik vairuotojus, bet ir kelininkus. Tiek Kelių tarnyba, tiek savivaldybės administracija (seniūnijos) sulaukia piktų gyventojų pranešimų apie slidžius, nenuvalytus kelius.

 V. Brobaitis paaiškino, kad žiemą kelių priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius. Magistraliniais, krašto ir rajoniniais keliais automobilių eismo intensyvumas yra skirtingas. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi. http://keliuprieziura.lt/veikla/keliu-prieziura-ziema.

 Seniūnai prašė surasti galimybių ir pabarstyti slidžius ir pavojingus rajono kelius. Jie teigė turį išklausyti nemažai gyventojų priekaištų visai ne dėl savo darbo kokybės. Pokalbio metu buvo svarstoma, kad galbūt eismo įvykių skaičius turėtų įtakos kelių priežiūrai. Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas teigė, kad esant dideliam eismo įvykių skaičiui yra taikomos tokios priemonės kaip greičio ribojimas ir pan., ir kelių barstymui įtakos tikrai neturi.

 Seniūnai prašė paviešinti informaciją, kada valomi ir barstomi keliai. V. Brobaitis paaiškino, kad krašto keliai K2 lygio turi būti pabarstyti iki 8 val., K3 – iki 10 val. Rajoniniai keliai R2 lygio barstomi iki 14 val., o R3 barstomi tik ekstremaliomis sąlygomis ir tik pavojingose vietose (įkalnėse, nuokalnėse ir pan.)

 Nustatyti kokybės reikalavimai priežiūros lygiams netaikomi esant ypač sudėtingoms oro sąlygoms, kai:

  • ilgiau kaip 6 val. sninga ir (arba) pusto;
  • ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ir (arba) pusto;
  • įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra;
  • oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau -10°C.

  Nebarstoma, kai barstomų medžiagų poveikis pablogina dangos būklę, (pvz., stipriai pustant ir (arba) sningant, klijuojantis sniegui ir panašiai).

  V. Brobaitis akcentavo, kad visoms institucijos reikia bendradarbiauti. Seniūnijos turėtų įvertinti situaciją ir kreiptis į Kelių tarnybą. Budintis darbuotojas dirba nuo 4.00 iki 19.00 val., dispečerinės tel. 8 616 80 596. Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galima sužinoti interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Paskambinus į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju tel. numeriu 1871, galima gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.

 

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS