Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Atšvaitas nematomus paverčia matomaisSpausdinimo versija

Lapkričio trečiasis sekmadienis (lapkričio 17 diena)- Pasaulinė dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti.
     
Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų. Kartu tai – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas žmonėms, kurie išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų, pažįstamų.
        
Šiais metais per devynis mėnesius Lietuvos keliuose per eismo įvykius netekome 132 gyvybių, daugiausia – vairuotojų (60) ir pėsčiųjų (35), pusė pastarųjų eismo dalyvių į įvykius pateko tamsiuoju paros metu, 7 – pėsčiųjų perėjose. Deja, tarp žuvusiųjų – ir 8 vaikai (4 berniukai, 4 mergaitės): 5 keleiviai, 2 pėstieji ir motociklo vairuotojas. Jauniausiam jų buvo 6-eri, vyriausiam – 16-a.
      
Šiais metais Pakruojo rajone registruoti 97 eismo įvykiai, iš kurių 12 – įskaitinių, t. y. jų metu buvo sužeista 17 asmenų, iš jų vaikų – 2. Džiugu, kad jau treti metai, kaip Pakruojo rajone, eismo įvykiuose nebuvo žuvusių žmonių.
     
Eismo situacijai keliuose nemažai įtakos daro sezonų pokyčiai. Rudens – žiemos metu važiavimo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, blogas matomumas, lietus (dulksna), šlapdriba, slidūs keliai. Ir dar – vairuotojams „nematomi“ pėstieji ir dviratininkai, dažnai išnyrantys prieš pat automobilį ir sukeliantys avarines situacijas. Juk reikia suprasti, kad transporto priemonės sustabdyti iš karto neįmanoma.
     
Atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiančių žibintų naudojimas tamsiuoju paros metu – efektyvi eismo dalyvio saugos priemonė, padedanti būti pastebėtiems laiku ir išvengti skaudžių nelaimių.
    
Segintis atšvaitą, dėvintis ryškiaspalvę liemenę ar kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais žmogus yra pastebimas iš tris kartus ilgesnio, vidutiniškai 300 metrų, atstumo, o be atšvaito () – vos 100 metrų atstumu nuo transporto priemonės, važiuojančios su įjungtomis tolimosiomis žibintų šviesomis, ir tik 50 m atstumu nuo transporto priemonės, važiuojančios su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis.  Tokiu atveju vairuotojui tinkamai sureaguoti ir išvengti susidūrimo dažnai nebeįmanoma. Taigi, tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, pėstieji (dviračių vairuotojai, vadeliotojai) būkite prie drabužių prisisegę atšvaitą, neškitės šviečiantį žibintą (pvz., prožektorių),  vilkėkite ryškiaspalvę liemenę.
      
Be to, pėstieji, būkite atidūs, dar ir dar kartą įsitikinkite savo saugumu prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį, sankryžose paisykite šviesoforo signalų, dėmesingi privalote būti ir prieš pėsčiųjų perėją, eidami per ją.
      
Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi dviračiu, motoriniu (elektriniu) paspirtuku tamsiuoju paros metu (esant blogam matomumui), privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, taip pat dviračio, paspirtuko gale ir priekyje turi degti atitinkamos šviesos (priekyje – baltos,  gale - raudonos šviesos) žibintai.
    
Atkreiptinas dėmesys, kad vairuotojas, sustojęs tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, išlipdamas iš transporto priemonės, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
     
Norėdami išvengti eismo įvykių, į kuriuos patenka pėstieji, tiek jie patys, tiek ir transporto priemonių vairuotojai (dviračių, vadeliotojai), turi elgtis atsakingai. Vairuotojai, atsižvelgdami įvažiavimo (oro ir eismo) sąlygas, privalo pasirinkti saugų (ne leistiną) važiavimo greitį, kad spėtų laiku sustabdyti transporto priemonę.  Veiksmai, nesusiję su vairavimu (kalbėjimas telefonu, žinučių rašymas mobiliojo ryšio priemonėmis,  radio stočių paieškos, perjunginėjimai ir pan.) blaško ir nukreipia dėmesį nuo atsakingos veiklos (vairavimo), kuriai reikia susitelkimo ir susikaupimo.Ypač atidūs vairuotojai turi būti prieš pėsčiųjų perėjas, važiuodami per sankryžas, taip pat kelio ruožuose prie švietimo (ugdymo) įstaigų, žaidimų aikštelių ir pan., kur į važiuojamąją kelio dalį gali netikėtai įbėgti nepilnamečiai.  

Eismo saugumas - savitarpio pagarba ir atsargumas. Būkime matomi ir saugūs kelyje!!!

Jurgita Bialaglovė
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pakruojo rajono policijos komisariato
Veiklos skyriaus tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS