Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Jaunimo reikalų koordinavimas savivaldybėjeSpausdinimo versija

Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba svarstė jaunimui aktualius klausimus.  Rugsėjo 27 d. įvyko Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – JRT) posėdis. JRT pirmininkė – Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivė, Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" atstovė Ema Juodinytė.
    
Posėdyje susipažinta su 2019 m. Pakruojo rajono savivaldybei rekomenduojamomis įgyvendinti jaunimo politikos sritimis, aptarti jaunimui aktualus klausimas dėl diskotekų organizavimo, pristatyta jaunimo iniciatyva įkurti jaunimo diskusijų klubą. Svarstyti klausimai dėl atvirų jaunimo erdvių įkūrimo ir mobilaus darbo su jaunimu kaimiškose vietovėse vykdymo. Aptarta jaunimo problemų sprendimo Pakruojo rajono savivaldybėje 2019-2021 m. plano priemonė – inventorizacijos atlikimas ir Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje turimų aktyviam laisvalaikiui pritaikytų erdvių ir jose turimo inventoriaus sąrašo sudarymas. Nutarta bendradarbiauti su jaunimo reikalų koordinatoriumi dėl 2019 m. Pakruojo rajono savivaldybei rekomenduojamų įgyvendinti jaunimo politikos sričių ir padėti spręsti jaunimui aktualius klausimus. Siūlyta jaunimui imtis iniciatyvos bei bendradarbiauti su Pakruojo kultūros centro darbuotojais dėl diskotekų organizavimo. Nutarta vykdyti kultūros įstaigų apklausą dėl diskotekų organizavimo bei teikti siūlymą Pakruojo rajono savivaldybei dėl rajono kultūros įstaigose organizuojamų diskotekų trukmės nustatymo. Siūloma diskotekas organizuoti nuo 20.00 val. iki 24.00 val. Ypatingai pasidžiaugta jaunimo iniciatyva organizuoti diskusijų klubą, kuriame būtų diskutuojama jaunimui rūpimais klausimais – ekologija, pasitikėjimas savimi, savęs pažinimas, tikėjimas ir kt.
    
JRT nariai skatino jaunimo idėją, siūlė ją labiau viešinti ir perduoti gerą žinią visuomenei. Posėdyje nutarta vykdyti seniūnijų, bibliotekų, kultūros centrų ir kaimo bendruomenių apklausas dėl atvirų jaunimo erdvių kūrimo ir mobilaus darbo su jaunimu vykdymo, ugdymo įstaigų ir seniūnijų apklausas dėl Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje turimų aktyviam laisvalaikiui pritaikytų erdvių ir jose turimo inventoriaus sąrašo. Atsižvelgiant į apklausų rezultatus, bus teikiami pasiūlymai dėl atviros jaunimo erdvės kūrimo bei mobilaus darbo su jaunimu vykdymo bei dėl jaunimo aktyviam laisvalaikiui pritaikytų erdvių atnaujinimo ar naujų įkūrimo.
    
Projekto „Judam“ koordinatorės susitiko su jaunimu. Spalio 3 d. projekto „Judam“ Šiaulių apskrities jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorės (toliau – JGI koordinatorės) Jūratė Sabaitė, Gintarė Januševičienė ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė susitiko su Pakruojo rajono jaunimu, kuris nesimoko, nedirba pagal darbo sutartis ar savarankiškai, neturi kitų darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, nevykdo neatlygintinio užimtumo veiklos ir neieško darbo. JGI koordinatorės jaunuoliams, norintiems dalyvauti projekto „Judam“ veiklose, teiks asmeninių ir tarpasmeninių kompetencijų ugdymo paslaugas. Projekto „Judam“ tikslas – mažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio, užimtumo tarnyboje neregistruoto 15–29 m. amžiaus jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į jauno asmens poreikius ir galimybes. JGI koordinatorės pačios arba bendradarbiaudamos su partneriais teiks jaunuoliams šias paslaugas: socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, motyvavimo, informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes, dalykinių kompetencijų ugdymo, įtraukimo į visuomenei naudingą veiklą, tarpininkavimo su švietimo įstaigomis ar teritoriniais užimtumo tarnybos skyriais, nukreipimo ir palydėjimo į savanoriškos veiklos atlikimo organizavimo paslaugas ir pagalbą įsidarbinant ir / arba grįžtant į švietimo sistemą. Susitikimo metu trys jaunuoliai panoro dalyvauti projekto veiklose ir įgyti jiems reikalingų įgūdžių.

Jaunimo reikalų koordinatorė dalyvavo viešojoje konsultacijoje dėl Nacionalinės plėtros programos uždavinių jaunimo politikos srityje. 2020 metais baigiasi Nacionalinė jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programa, kuria valstybės institucijos ir įstaigos kryptingai siekė spręsti svarbiausias jaunimui problemas ir klausimus. Šiuo metu rengiama 2021–2030 m. Nacionalinės pažangos programa (toliau – NPP) todėl svarbu užtikrinti, kad jaunimo politikos uždaviniai, priemonės ir rodikliai būtų integruoti į minėtą strategiją. Viešosios konsultacijos tikslas: užtikrinti jaunimo, su jaunimu dirbančių organizacijų, valstybinių institucijų bei kitų suinteresuotų asmenų įtraukimą į NPP rengimą, siekiant, kad  būsima programa atitiktų jaunų žmonių lūkesčius, poreikius ir prioritetus. Labai svarbu užtikrinti vieną kertinių jaunimo politikos principų – horizontalumą, todėl š. m. spalio 10 d. Vilniuje vyko viešoji konsultacija dėl NPP uždavinių jaunimo politikos srityje. Konsultacijos metu pristatyta Lietuvos strateginio planavimo sistema, aktualūs jaunimo politikai NPP tikslai ir uždavinių pasiūlymai, diskutuota ir teikti siūlymai bei pastabos dėl NPP uždavinių, priemonių ir rodiklių. Konsultacijos rezultatai bus panaudoti rengiant pasiūlymus NPP projektui: formuluojant uždavinius, priemones bei rodiklius, identifikuojant siekiamus ilgalaikius ir tvarius pokyčius jaunimo tarpe ir jaunimo politikoje.

Jaunimo reikalų koordinatorės Dijanos Samuitytės informacija

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS