Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Dar kartą apie valdybasSpausdinimo versija

  2018 m. birželio 23 d. laikraščiuose „Auksinė varpa“ ir „Šiaulių kraštas“ buvo išspausdintas straipsnis „Valdybos nario civilinės atsakomybės draudimas ir atlyginimas“. Minėtą straipsnį publikavimui užsakė Pakruojo rajono savivaldybės administracija (toliau – administracija). Mintis parengti tokį straipsnį kilo todėl, kad viešoje erdvėje, spaudoje atsiranda neprofesionalių ir neargumentuotų pareiškimų, pasisakymų, straipsnių, ypatingai apie savivaldybės valdomas įmones, kurie klaidina visuomenę.  Administracijos nuomonę išsakantį straipsnį parengė autorių kolektyvas. Šiuo straipsniu administracija siekė viešai supažindinti Tarybos narį, o taip pat ir plačiąją visuomenę, kodėl ir kaip turėtų būti mokamas atlyginimas savivaldybės valdomų įmonių valdybų nariams. Minėtame straipsnyje kalbama apie savivaldybės valdomos įmonės valdybos nario atlyginimo mokėjimo tvarką, kuri yra reglamentuojama Vyriausybės nutarimu.

  Administracijos direktoriaus pareigybės aprašyme yra numatyta, kad administracijos direktorius organizuoja savivaldybės tarybos narių ir valstybės tarnautojų mokymą bei jų kvalifikacijos kėlimą. Taigi, parengtame straipsnyje buvo aiškiai pasakyta, kad straipsniu siekiama visuomenei ir tarybos nariui išaiškinti, kodėl ir kaip yra mokamas atlyginimas savivaldybės valdomų įmonių valdybų nariams. Paprastai tokie informaciniai straipsniai yra ekonomiškos ir efektyvios kvalifikacijos kėlimo priemonės. Panašios švietėjiškos informacijos numatoma parengti daugiau.

  Apie valdybų narių atlygį…

  2018 m. vasario 22 d. administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AV-119 „Dėl Savivaldybės kontroliuojamų bendrovių kolegialių priežiūros ir valdymo organų atrankos tvarkos aprašo patvirtinimo“ buvo patvirtinta tvarka dėl valdybos narių atlygio mokėjimo ir jų civilinės atsakomybės draudimo. Apraše numatyta, kad akcijų valdytojas inicijuoja visų savivaldybės kontroliuojamų bendrovių eiliniuose visuotiniuose akcininkų susirinkimuose klausimo dėl atlygio – metinių išmokų (tantjemų) kolegialių organų nariams mokėjimo svarstymą, o jeigu yra nuspręsta savivaldybės kontroliuojamos bendrovės kolegialių organų nariams mokėti metines išmokas (tantjemas), turi būti patvirtinti aiškūs tikslai ir susieti kriterijai, kuriais vadovaujantis būtų nustatomas jų dydis ir išmokėjimo sąlygos.

  Savivaldybės valdomų bendrovių (AB „Pakruojo autotransportas“, UAB „Pakruojo komunalininkas“, UAB „Pakruojo šiluma“  ir UAB „Pakruojo vandentiekis“) valdybose buvo pristatomi ir nagrinėjami klausimai ir dėl valdybos nario atlygio už darbą valdybose, ir dėl valdybos narių draudimo vadovaujančių asmenų civilinės atsakomybės draudimu. Kol kas galutinių sprendimų nėra priimta, valdybų nariai jokio atlygio negauna, jie nėra drausti vadovaujančių asmenų civilinės atsakomybės draudimu.

  Dar šiais metais bus atnaujintos valdybos pagal naujas tvarkas.    

 

 

Pakruojo rajono savivaldybės informacija

 

 

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS GEGIECKAS