Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Konstitucijos dienai paminėti – kasmetinė tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija, transliuojama tiesiogiai iš Lietuvos Respublikos SeimoSpausdinimo versija

2020 m. spalio 25 dieną sukanka 27 metai, kai buvo priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija. Šiai sukakčiai paminėti spalio 23 dieną Seime rengiama kasmetinė tarptautinė konferencija.

Lietuvoje valstybės valdžia organizuota vadovaujantis valdžių padalijimo ir jų pusiausvyros principu. Šiais metais tradicinėje tarptautinėje konferencijoje pranešėjai dalinsis mintimis apie įvairius valstybės valdžių padalijimo principo teorinius ir praktinius aspektus, aptars naujus iššūkius, kuriuos lemia po Seimo rinkimų vyksiantys įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių pokyčiai, kuriuos įgyvendinant būtina užtikrinti efektyvią atskirų valstybės valdžių sąveiką ir jų pusiausvyrą. Daug dėmesio bus skiriama teismo, kaip vienos iš valstybės valdžią įgyvendinančios institucijos, nepriklausomumui.

Pasak buvusios Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjos, MRU profesorės dr. Tomos Birmontienės, konstitucinis valdžių padalijimo principas yra vienas svarbiausių demokratinės valstybės bruožų. Įstatymų leidžiamoji, vykdomoji ir teisminė valdžios yra atskirtos ir veikia savarankiškai, tačiau tai, kad jų veikla yra grindžiama pusiausvyra, nereiškia jų tarpusavio konkurencijos ar priešiškumo, o reikalauja jų bendradarbiavimo. Šio konstitucinio principo svarbą akcentuoja ir buvęs Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas, MRU profesorius dr. Vytautas Sinkevičius teigdamas:  „Deja, įstatymų leidžiamoji ir vykdomoji valdžios ne visada paiso šio principo, kartais peržengia joms nustatytų įgaliojimų ribas. Todėl Konstituciniam Teismui tenka konstatuoti, kad įstatymas ar kitas teisės aktas, išleistas nesilaikant šio principo, prieštarauja Konstitucijai“.

Konferencijoje pranešimus skaitys Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos atstovai, Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas, profesorius dr. Ignas Vėgėlė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas dr. Haroldas Šinkūnas, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas dr. Irmantas Jarukaitis ir kiti įžymūs Lietuvos teisės ekspertai. Renginyje taip pat dalyvaus mokslininkai iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos bei JAV, kurie aptars jų valstybių šiandienos politines ir teisines aktualijas, įgyvendinant valdžių padalijimo principą.

Mykolo Romerio universiteto iniciatyva aštuntus metus organizuojama konferencija atvira visuomenei. Dėl viruso Covid-19 grėsmės šiais metais renginys vyks tuščioje Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje. Konferencijos dalyvius kviečiame renginį stebėti per televiziją „Seimas tiesiogiai“ ir Youtube paskyroje „Atviras Seimas“.

Visiems pageidaujantiems bus išduodami dalyvavimą konferencijoje nuotoliniu būdu patvirtinantys pažymėjimai.
Registracija pažymėjimams gauti bus vykdoma renginio metu registruojantis adresu 

Detalesnė informacija apie renginį teikiama elektroniniu paštu vti@mruni.eu

Tarptautinė konferencijos programa

Organizatorių informacija
Skelbimo data 2020-10-13

Facebook
Atgal