Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Biokuras leis toliau mažinti šilumos kainąSpausdinimo versija

  Uždarosios akcinės bendrovės „Pakruojo šiluma“ laikinai direktoriaus pareigas einantis Laurinas Banaitis sako, kad praėjusią vasarą pradėtas eksperimentas ne tik pasiteisino, bet ir tapo pagrindine įmonės ateities ašimi – pradėjus pirkti biokurą mažėjo šilumos kaina ir smarkiai prisidedama prie taršos mažinimo.  „Vienas iš mūsų tikslų – mažiausiomis sąnaudomis ir už mažiausią kainą tiekti šiluminę energiją, taip skatinant prisijungti kuo daugiau naujų vartotojų“,- teigia L. Banaitis. Bendrovėje jau beveik metai šilumai išgauti naudojamos grūdinės išvalos ir durpės.

  Ne vienerius metus „Pakruojo šiluma“, lyginant šilumos kainą su kitų miestų, atsidurdavo reitingų lentelių gale. Šio birželio duomenimis, kuriuos pateikia Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija, „Pakruojo šiluma“ smarkiai pakilo – užsitikrino 24-ąją vietą iš 44-ių miestų šilumos tiekėjų.

  „Praėjusią vasarą šilumos gamybai pradėjome naudoti biokurą – grūdines išvalas. Toks sprendimas buvo priimtas dėl išaugusios  medienos biokuro kainos. Iš pradžių į tai žiūrėjome kaip į bandymą, daug skaičiavome, stebėjome, kas nuostolinga, kur galima sutaupyti. Prasidėjus šildymo sezonui grūdinis biokuras jau stipriai pasitarnavo ir galima pasidžiaugti, kad rezultatai matomi reitinguose, aišku, ir kaina vartotojams sumažėjo“,- pasakoja laikinasis vadovas. Skaičiuojama, kad šilumos kilovatvalandės kainą pavyko sumažinti beveik puse cento, L. Banaitis tikisi, kad toliau didinant deginamo biokuro kiekius, pavyks pasiekti centu mažesnę kainą. Šiuo metu bendrovės tiekiamos šilumos kaina yra konkurencinga gamtinių dujų kainai. Iki 2019 m. birželio 1 dienos „Pakruojo šiluma“ parduodamos šilumos kaina – 6,14 ct/kWh (su PVM). Šilumos gamybai ėmus naudoti grūdines išvalas vietoj dalies medienos skiedrų, atpiginta šilumos savikaina – 0,46 ct/kWh (puse cento).

  Prieš pradedant kūrenti biokurą, buvo atlikta katilinių rekonstrukcija, o katilas, kurį 2008 metais bendrovė nusipirko iš savo lėšų, pritaikytas kūrenti biokuru.

  „Esame žemės ūkio kraštas, biokuro aplink yra gausa, tik turime mokėti jį tikslingai panaudoti. Pirmenybę kūrenimui teikiame grūdinių kultūrų išvaloms, pjuvenoms, durpėms“,- sako L. Banaitis ir pristato tik ką Vyriausybės priimta Energetikos ministerijos parengtą nutarimo pakeitimą, kuris nuo birželio 1-osios leidžia visiems šilumos aukciono dalyviams, įsigyjant šilumos gamybai reikalingą biokurą, pirmenybę teikti biokuro biržai „Baltpool“.

  „Priimtas nutarimo pakeitimas sudarys sąlygas formuoti realią vidutinę biokuro biržos kainą, kuri užtikrins skaidrią konkurenciją ir pagrįstą šilumos kainą vartotojams“,- sako L. Banaitis ir toliau tikisi teigiamų pokyčių.

  Nedidelius teigiamus pokyčius, palyginus su ankstesniu laikotarpiu, pavyko pasiekti ir bendrovės viduje – mažiausias bendrovėje dirbančio specialisto atlyginimas yra 761 Eur „ant popieriaus“ (lyginant su Lietuvoje Vyriausybės patvirtinta minimaliąja mėnesine alga (MMA) ji yra 30 proc. didesnė).

  Darbuotojams, dirbantiems pamaininį darbą, prie pagrindinio atlyginimo yra mokami priedai už naktinį darbą, darbą švenčių metu. Jų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis yra 945 Eur „popieriuje“ (lyginant su Lietuvoje Vyriausybės patvirtinta MMA ji yra 57 proc. didesnė). Atlyginimus nustatomi ne vienasmeniu bendrovės direktoriaus sprendimu, o atsižvelgiant į Valstybinę kainų kontrolės komisiją, kas yra privaloma.

 

„Pakruojo šiluma“ informacija

Nuotraukos S. Lipskytės

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS