Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Jaunimo reikalų taryba
Spausdinti puslapio vidurį

Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimu 2019 m. gegužės 30 d.  Nr. T-146 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sudarymo“ sudaryta Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba iš 8 narių. Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė — Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ atstovė, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivė Ema Juodinytė. Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas — Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus kultūros paveldo vyriausiasis specialistas Mindaugas Veliulis.

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos tikslai — nagrinėti su jaunimo politika savivaldybėje susijusius klausimus; teikti savivaldybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl jaunimo politikos, jos įgyvendinimo ir su tuo susijusių teisės aktų projektų; stiprinti savivaldybės institucijų, įstaigų ir jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų bendradarbiavimą.

Veikla:

 • 2020 m. liepos 10 d. (penktadienį) įvyko nuotolinis Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) posėdis, kuriame deleguotas SJRT atstovas  į  Pakruojo rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybą bei Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymu aptartos jaunimui skirtos lytiškumo ugdymo priemonės, kaip jos atliepia jaunimo poreikius ugdant lytiškumą ir kokių papildomų priemonių reikėtų siekiant kokybiškesnio lytiškumo ugdymo Savivaldybėje. Protokolas.

 • 2020 m. birželio 26 d. (penktadienį) įvyko nuotolinis Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) posėdis, kuriame SJRT nariai susipažino su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) įgyvendinto tyrimo „Europos Sąjungos Jaunimo dialogo procesas Lietuvoje – „Jaunimo galimybės“: 7-asis proceso ciklas“ rezultatais.  Tai yra naujausias tyrimas apie jaunus žmones Lietuvoje, jaunimo darbuotojus, įsidarbinimo galimybes bei pačių jaunų žmonių požiūrį į skirtingus gyvenimo aspektus. LiJOT manymu tyrimas padės ne tik dar geriau suprasti jauno žmogaus situaciją Lietuvoje, bet ir gali tapti įrankiu teikiant pasiūlymus. Su tyrimo rezultatais galima susipažinti čia: https://docdro.id/Zub7mU4.

  SJRT nariai susipažino ir su gegužės – birželio mėn. vykdytos Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo apklausos dėl užimtumo ir poreikių rezultatais (savo nuomonę išsakė 140 jaunų žmonių). Planuojama atlikti apklausos analizę ir teikti konkrečius pasiūlymus dėl efektyvesnės jaunimo politikos įgyvendinimo.

  SJRT nariams pristatyti Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių projektų finansavimo 2020 m. konkurso rezultatai. Esant poreikiui, projektų vykdytojams bus teikiama aktuali informacija ir vykdomos konsultacijos jiems aktualiais klausimais.

  SJRT nariai susipažino ir su planuojamais organizuoti jaunimo renginiais. Nutarta kiekvieną mėnesį viešinti informaciją apie planuojamus organizuoti jaunimo renginius interneto svetainėje www.pakruojis.lt - Jaunimas - Renginiai.
  Protokolas.

 • 2020 m. kovo 30 d. (antradienį) nuotoliniu būdu vyko Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis (toliau – Taryba). Posėdyje apsvarstyti 5 jaunimui aktualūs klausimai. Patvirtintos Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių projektų finansavimo 2020 metais konkurso būdu finansuotinos veiklos, prioritetai, už kuriuos vertinant projektus bus skiriami papildomi balai. Nustatyta didžiausia ir mažiausia vienam projektui galima skirti lėšų sumą vieneriems metams bei reikalavimai pareiškėjams. Patvirtinti kiekybiniai ir kokybiniai rodikliai, kuriuos privalės pasiekti finansavimą gavę pareiškėjai, apklausos „Pakruojo rajono jaunimo apklausa dėl poreikių ir užimtumo“ forma ir nustatytas apklausos vykdymo laikotarpis (balandžio – gegužės mėn.). Nutarta rajono jaunimo organizacijas, atvirą jaunimo centrą ir atviras jaunimo erdves supažindinti su išmaniojo darbo su jaunimu protokolu, sekti teisės aktų pakeitimų naujienas, kurios liečia jaunimo reikalų tarybos veiklą. Taryba taip pat nutarė toliau aktyviai naudoti turimus jaunimo informavimo kanalus ir karantino laikotarpiu dalintis su jaunimu aktualia informacija bei skatinti juos laikytis nustatytų Socialinės apsaugos ministerijos reikalavimų. Protokolas.

Veiklos ataskaitos:

Dokumentai:

Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-15 08:34:05 Atgal