Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Rinkimams artėjant Spausdinimo versija

BENDRA INFORMACIJA
Rinkimų diena – 2020 m. spalio 11 d.
Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 val.
Rinkėjai, atvykę balsuoti į rinkimų apylinkę, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Pakartotinis balsavimas 2020 m. spalio 25 d.

INFORMACIJA APIE RINKIMŲ APYLINKES BEI RINKIMŲ ORGANIZAVIMĄ
Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje darbas organizuojamas 35 rinkimų apylinkėse: 22 priklauso Žiemgalos rytinei Nr. 47 apygardai, 13 – Žiemgalos vakarinei Nr. 46.
Pakruojo rajono savivaldybės administracijai rinkimų apygardose atstovauja valstybės tarnautojos Daiva Rocienė (Žiemgalos rytinė) ir Nijolė Špejerienė (Žiemgalos vakarinė).

Informacija apie Žiemgalos rytinės ir Žiemgalos vakarinės rinkimų apygardų apylinkes, jų adresus, pirmininkus, jų kontaktus ir apylinkių ribas sudarančius adresus skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje www.vrk.lt ir Pakruojo rajono savivaldybės interneto puslapyje www.pakruojis.lt skiltyje LR Seimo rinkimai 2020.

Pasikeitimai
Neliko 3 rinkimų apylinkių:

 • Gedučių (prijungta prie Degėsių);
 • Kalpokų (prijungta prie Linkuvos);
 • Peleniškių (prijungta prie Pašvitinio).

Keitėsi 5 rinkiminių apylinkių darbo vieta:

 • Linų  perkelta į Titonių kaimo bendruomenės namus;
 • Pamūšio – perkelta į Pamūšio vaikų dienos centro patalpas;
 • Lygumų – perkelta į Lygumų pagrindinę mokyklą;
 • Pašvitinio – perkelta į Pašvitinio pagrindinę mokyklą;
 • Žvirblonių – perkelta į buvusios Žvirblonių pradinės mokyklos patalpose įsikūrusios kultūros įstaigos patalpas.
 • Degučių ir Dvariškių apylinkėse rinkimai bus organizuojami specialiai šiam tikslui išnuomotuose biuro konteineriuose.

Balsavimo patalpos
Teisės aktai įpareigoja, kad neįgaliesiems, senyvo amžiaus rinkėjams privalo būti užtikrinta teisė balsuoti apylinkėse ir nesunkiai patekti į balsavimo patalpas. Pakruojo rajono savivaldybės administracija labai atsakingai vertina šią prievolę. Dar vasaros pradžioje aplankytos visos Pakruojo rajono savivaldybėje esančios rinkimų apylinkės. Patalpas vertinusios komisijos ir neįgaliųjų poreikiams atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovų bendru sutarimu, prie Lygumų pagrindinės mokyklos įrengtas stacionarus pandusas, Triškonių, Draudelių, Mikniūnų, Rozalimo, Žvirblonių, Sosdvario ir Bardiškių rinkimų apylinkėse patekimo į patalpas problemos bus sprendžiamos naudojant specialų mobilų įrenginį – nuolaidumą. Šioms apylinkėms taip pat nupirkti ir belaidžiai skambučiai, kad, susidūręs su problema, rinkėjas galėtų pasikviesti pagalbos. Skambučiai taip pat perduoti Linksmučių, Balsių, Linų ir Kauksnujų rinkimų komisijų pirmininkams. Rinkimų patalpas taip pat siekiama pritaikyti regėjimo negalią turintiems rinkėjams – jose esančios kliūtys,  stiklinės durys, pertvaros bus ženklinamos žalia juosta.

Rimkūnų rinkimų apylinkė pripažinta nepritaikyta neįgaliųjų poreikiams.

Rekomendacijos
Siekiant išvengti nepatogumų, rekomenduojama specialiųjų poreikių turintiems rinkėjams vykti balsuoti į pritaikytas patalpas, kurių sąrašas bus paskelbtas ir Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje www.vrk.lt. Galima pasinaudoti išankstinio balsavimo teise. Balsavimas iš anksto šiemet bus organizuojamas net keturias dienas – spalio 5-8 d. nuo 7 iki 20 val. Pakruojo rajono savivaldybėje adresu: Kęstučio g. 4, Pakruojis. Pakartotinis balsavimas spalio 19-22 dienomis.

Į KĄ VERTA ATKREIPTI DĖMESĮ?
Neliko rinkėjų kortelių
Pirmąkart vardines rinkėjo korteles pakeitė informaciniai pranešimai apie rinkimus. Nuo šiol pranešimai apie rinkimus nebus įteikiami asmeniškai, o bus metami į rinkėjų pašto dėžutes – vienas pranešimas skirtas visiems tuo adresu deklaruotiems, balsavimo teisę turintiems, asmenims.

Pranešime apie rinkimus rinkėjai ras rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimą, numerį ir balsavimo patalpos adresą, apygardos, kurios teritorijai priskirta rinkimų apylinkė, pavadinimą ir numerį, rinkimų datą, laiką ir kitą informaciją, susijusią su artėjančiais rinkimais.

 

Kaip anksčiau, taip ir šiemet, pranešimus rinkėjams pristatys ir kitą su rinkimais susijusią informaciją perduos apylinkių rinkimų komisijų nariai. Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose (neįgaliesiems, neįgaliuosius namuose slaugantiems ar juos prižiūrintiems asmenims, dėl ligos laikinai nedarbingiems žmonėms, 70 metų ir vyresniems asmenims bei saviizoliacijoje esantiems rinkėjams), pranešimai, kaip ir anksčiau, bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos narys, įteikdamas tokiam rinkėjui pranešimą, pasidomės, ar rinkėjas pasinaudos balsavimo namuose teise, bei suteiks informaciją, kaip jis tai galės įgyvendinti.

Išlikime budrūs ir saugokime vieni kitus

 • Balsuoti atvykę rinkėjai, taip rinkėjai balsuojantys namuose, spec. punktuose privalo dėvėti apsaugos priemones visą buvimo balsavimo patalpoje laiką.
 • Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupę, rekomenduojama atvykti balsuoti į rinkimų apylinkes nuo 7 val. iki 9 val. ryto.
 • Į balsavimo patalpą rinkėjams rekomenduojama eiti po vieną. Nerekomenduojama į balsavimo vietas vestis / lydėti asmenis, kurie toje balsavimo patalpoje nebalsuoja.
 • Rekomenduojama iš anksto pasirengti balsavimui, siekiant užtrukti kuo trumpesnį laiką (pasirengti dokumentus, turėti rašiklį ir kt.). Rinkėjams rekomenduojama patiems atsinešti savo rašymo priemonę.
 • Privaloma dezinfekuoti rankas prieš patenkant į balsavimo patalpas (rinkėjai patys dezinfekuojasi arba Rinkimų komisijų nariai rinkėjams rankas nupurškia dezinfekciniu skysčiu).
 • Rekomenduojama rinkėjams prie rinkimų komisijos nario priartėti ne mažesniu kaip vieno metro atstumu.
 • Asmens tapatybei nustatyti rinkėjas rinkimų komisijos nariui turi parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Rinkimų komisijos nariui kilus abejonių dėl rinkėjo tapatybės, jis gali paprašyti rinkėjo laikinai nusiimti veido apsaugos priemonę. Tačiau tai turi trukti ne ilgiau kaip iki 10 sekundžių.
 • Jeigu rinkėjams išduodamos apsaugos priemonės, prieš išeinant iš balsavimo patalpos, rekomenduojama jas nusiimti ir išmesti.
 • Rinkėjui, turinčiam ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją arba paskambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

AR ŽINOJOTE?
Veikia informacijos apie rinkimus numeris
Nuo 2020 m. rugsėjo 16 d. iki spalio 25 d. veikia trumpasis informacijos apie rinkimus numeris 1855, kuriuo galima skambinti kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Paskambinę telefonu 1855 galite sužinoti:

 • ar esate įrašytas į rinkėjų sąrašus;
 • kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti;
 • ar rinkimų apylinkė yra pritaikyta rinkėjams su negalia;
 • apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną planuojate nebūti savo rinkimų apylinkėje;
 • kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;
 • kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija.

VRK primena, kad norėdami gauti informacijos apie save, rinkėjai bus paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą ir pavardę. Tik pats rinkėjas, pasakęs savo adresą, galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą.

Telefonu 1855 taip pat bus galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Skundai registruojami pranešėjui prisistačius. Rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę, skundai nebus nagrinėjami.

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius


Facebook
Atgal